Wywiad z Andrzejem Turczynem na stronie Tygodnika Solidarność

– Broń w Polsce stała się w minionej epoce zaklętym tematem i ten stan trwał aż do 2011 roku. To mozolnie zmieniamy, chociaż wciąż obowiązuje ustawa, której jednym z autorów jest były milicjant Jerzy Dziewulski. Czyli mamy nieustannie standard milicyjny prawa, nieco poprawiony w 2011 roku. Jeszcze do niedawna cywilny posiadacz broni w świadomości społecznej kojarzył się z bandytą. To efekt dziesięcioleci komunizmu. Ten fałszywy stereotyp trzeba było unicestwić, to się udaje. Dostęp do broń palnej stał się przedmiotem debaty publicznej, a nie wstydliwą sprawą, szeptaną pomiędzy garstką entuzjastów – mówi Andrzej Turczyn prezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni w rozmowie z Tomaszem Słowińskim

To mały fragment wywiadu ze mną, który możecie przeczytać na stronie tysol.pl:

Koniecznie tam zajrzyjcie aby przeczytać całość. Starałem się przedstawić jak wygląda stan spraw strzeleckich w Polsce. To wywiad adresowany nie do znawców tematu, a do Polaków, którzy nie koniecznie cokolwiek wiedzą o dostępie do broni palnej. Mam nadzieję, że obszerność wywiadu nie odstraszy. Mam nadzieję, że wywiad znajdzie uznanie. Mam nadzieję, że wywiad otworzy niektórym oczy. Mam nadzieję, że wywiad zjedna sprawie kolejnych zwolenników.

Kto ma ochotne serce, może wesprzeć powołaną przeze mnie Fundację Trybun.org.pl, która ma za cel stworzenie portalu o broni i wolności. Bez mocy przekonywania Polaków niewiele zdziałamy.