Facebook: Twoja reklama nie została zatwierdzona…

Czyli o tym jak Facebook dba o to, aby nie toczyła się społeczna debata o wpisaniu prawa do broni w polskiej konstytucji i dostępie do broni palnej.

Dzisiaj postanowiłem skorzystać z komercyjnych usług Facebooka i włączyć reklamę napisanego przeze mnie wpisu Stwórzmy związek stowarzyszeń w celu forsowania prawa do broni w przyszłej polskiej konstytucji. Wpis cieszy się wyjątkową popularnością, zamieściłem go na fanpage’u Trubun broni palnej. Włączyłem promocję postu, po włączeniu post podlega weryfikacji.

Od administracji Facebook otrzymałem email o treści:

Próba ustalenia bardziej szczegółowych przyczyn nie powiodła się. Nic więcej nie dało się wyczytać. No cóż, wprawdzie nie mam jak obrazić się na Facebooka, ale chociaż zawiadomię osoby zainteresowane. Na Facebook jak widać nic co jest związane z bronią palną nie jest akceptowane. Nie ma znaczenia, że to debata społeczna, nie ma znaczenia, że to debata o prawie. W przestrzeni facebookowej nie ma miejsca na rzetelną dyskusję o tym co dla nas ważne.

Nie zrażam się tym absolutnie. Oznacza to, że więcej pracy musicie wykonać sami. Chciałem pomóc idei pieniędzmi. Niestety się nie udało. Jak widać pieniędzmi nie za wszystko da się zapłacić. Zatem, zawijajcie rękawy i do pracy. Każdy wokoło siebie musi wykonywać pracę u podstaw. Musimy działać jak mrówki niosąc kaganek prawdy do innych Polaków. Moim zdaniem nie możemy pozwolić na to, że minie nas to okienko w historii naszej kraju, które właśnie się otwiera.

Proszę o rozpowszechnienia wpisu Stwórzmy związek stowarzyszeń w celu forsowania prawa do broni w przyszłej polskiej konstytucji, ja już piszę statut organizacji i za krótki czas zaczynamy jej formowanie.

Uzupełnienie. Wyszukałem na FB uzasadnienie, jest automatyczne i kompletnie nie na temat. Napisałem odwołanie, czekamy..,

Uzupełnienie.

Po odwołaniu promocja postu została uruchomiona i rzeczywiście działa. Znaczy, że trzeba się czasami awanturować.

To co piszę to także kolejny powód, który mnie przekonuje, że tworzenie portalu o broni i wolności jest dość ważne.