Komisarz policji pyta przełożonych czy posiadanie broni przez Brytyjczyków pomogłoby odpierać ataki terrorystyczne

Alison Hernandez, komisarz w Devon and Corwall Police, zadeklarowała chęć zwrócenia się do szefa brytyjskiej policji o rozważenie tego, czy uzbrojeni obywatele nie byliby rozwiązaniem problemów z terrorystami. Według niej mogliby oni pomóc w odpieraniu ataków terrorystycznych.

Deklaracja komisarz padła podczas programu radiowego na żywo, gdy dzwoniący właściciel sklepu z bronią zapytał co grozi osobom używającym broni palnej do obrony w trakcie ataku terrorystycznego. Początkowo Hernandez powiedziała: “To bardzo dobre pytanie, na które nie znam odpowiedzi. Zwrócę się z pisemnym zapytaniem do komendanta”. Po chwili jednak dodała: “To może jednak być rozwiązanie części naszych problemów”.

Prowadzący program postanowił dopytać, czy chce ona w ten sposób promować powstawanie straży obywatelskiej. “Tylko proponuję, przyjrzyjmy się sprawie w trybie oficjalnym i sprawdźmy jakie byłyby tego konsekwencje” – odpowiedziała Alison Hernandez.

Słowa komisarz spotkały się z natychmiastową reakcją jej przełożonych.

Oficjalna odpowiedź zastępcy szefa policji Paula Nethertona brzmi: “W oczywisty sposób ataki przeprowadzane przez pojedynczych terrorystów są jednymi z największych wyzwań. Odpowiedź wymaga profesjonalizmu i wytrenowania, a także umiejętności posługiwania się bronią palną. Podczas takich wydarzeń do reagowania wysyłane są specjalistyczne, specjalnie szkolone jednostki policji. W żadnym wypadku nie chcielibyśmy, aby obywatele mieli broń palną, zwłaszcza dlatego, że interweniujący w atakach terrorystycznych policjanci nie wiedzą kim są przestępcy, a oczywiście nie mają czasu pytać. Nasza wiadomość dla opinii publicznej jest prosta: uciekać, ukrywać się i wzywać pomocy “.

Na koniec komunikatu zastępca szefa policji Paul Netherton podał numer telefonu antyterrorystycznej gorącej linii.

(źródło anglia.today theguardian.com devon-cornwall.police.uk)

 


 

Wyraźnie widać, że w Brytyjczykach też budzą się normalne reakcje. Zupełnie normalne jest przecież to, że praworządny obywatel chce mieć możliwość skutecznej i natychmiastowej obrony przed atakującym złym człowiekiem. Z tego powodu pytanie radiosłuchacza. Ciekawe jest to, że pani komisarz udzielającej radiowego wywiadu do głowy wcześniej nie wpadło tak oczywiste rozwiązanie, że uzbrojony obywatel może być pierwszą linią obrony przed atakiem terrorystycznym. Pytanie o tak oczywistą sprawę obudziło w pani komisarz zainteresowanie. Brytyjskie władze jednak bardzo dbają o poprawność polityczną. Oni chcą by obywatele byli rozbrojeni.

Zwróćcie uwagę, że to pragnienie to charakterystyczna cecha niemal wszystkich rządów w Europie. Ta nasza Europa jest toczona jakimś straszliwym rakiem.

W czasie ostatniej wojny światowej Brytyjczycy z powodzeniem tworzyli w lokalnych społecznościach formacje samoobrony. Dzisiaj nie jest to już możliwe? Powód sprzeciwu władz zrozumiałem dopiero po przeczytaniu tej wiadomości. Brytyjczycy tak są wymieszani, taką stworzyli im lewicowi postępowcy mieszankę multikulturowa, że nie wiadomo kto jest kim. Zamachów dokonują ludzie tacy sami jak sąsiad z następnej ulicy. Tak to wygląda w Wielkiej Brytanii. Przybywa policja i nie wie do kogo strzelać, zatem strzela do tego kto ma broń. Wydaje mi się, że podobnie jest w innych krajach zachodniej Europy. My w Polsce i Europie Środkowej nie bardzo potrafimy to zrozumieć. Polska i inne kraje w regionie są jednolite rasowo i kulturowo.

Gdyby jakikolwiek rząd w Polsce dopuścił do sytuacji, że będzie w Polsce tworzona mieszanka multi-kilti, to na podstawie powyższej wiadomości jest wiadome co nas czeka. Czeka nas całkowite rozbrojenie, bo dla władzy nie będzie wiadome kto jest kim, kto terrorystą a kto obywatelem. Być może i tak nas czeka. Mam wrażenie, że naiwniacy z PiSu, uskuteczniający poprawność europejską, zdają się zupełnie nie dostrzegać w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/853 z dnia 17 maja 2017 r. zmieniającą dyrektywę Rady 91/477/EWG w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni, realizacji dalekosiężnego i ideologicznego planu, całkowitego rozbrojenia ludzi. Ten plan nie ma na celu naszego dobra, ten plan ma na celu nasze zniewolenie. Przed tym planem powinna bronić nas Rzeczpospolita, tylko czy jest rządzona przez mądrych?

Musimy przekonywać i temu służy projekt Fundacji Trybun.org.pl, proszę o wsparcie tej inicjatywy.