“Przestępca z bronią ma potężną przewagę, jeżeli nie możemy mu odpowiedzieć strzelając do niego” – to reakcje w Ameryce, po strzałach do republikańskich kongresmenów

Jak można było się tego spodziewać, po zamachu jakiego dopuścił się zwolennik demokratów na republikańskich kongresmenów grających w baseball, lewicowe środowiska w Ameryce usiłują wywołać temat konieczności wzmożenia kontroli posiadania broni przez Amerykanów. Reakcja części społeczeństwa amerykańskiego polega na domaganiu się większej ilości praw i ograniczeń w posiadaniu broni. Pod rządami republikańskiego Prezydenta i republikańskiej większości w kongresie chyba nic nie grozi prawo naturalnym.

Stanowisko republikanów zawiera się w twierdzeniu republikańskiego kongresmena z Ohio Brada Wenstrupa, że przestępca z bronią ma potężną przewagę, jeżeli nie możemy mu odpowiedzieć strzelając do niego.

 

Żaden z republikańskich kongresmenów, którzy byli ofiarami agresji, nie wpadł na pomysł domagania się restrykcji dotyczącej posiadania broni w Ameryce. Ranny w strzelaninie kongresmen Roger Williams na konferencji prasowej powiedział, że kongresmeni byli jak siedzące kaczki, do których strzelał zamachowiec. “Nie mieliśmy broni tylko kije do gry” – podsumował Williams. W miejscu i czasie, gdzie zamachowiec strzelał do republikańskich kongresmenów byli agenci służb specjalnych, którzy unieszkodliwili napastnika, ale tylko z tego powodu, że tego dnia w baseball grał jeden z przywódców republikańskich w Kongresie Stev Scalise.

Mądrzy amerykanie piszą, że strzały do grających w baseball przedstawicieli Kongresu dowodzą tylko tego, że w Ameryce potrzeba mniej kontroli broni. Rozbrojeni obywatele nie powstrzymają uzbrojonych przestępców. Uniemożliwienie przestępcom i terrorystom uzyskania broni palnej jest niemożliwe. Rozbrojenie obywateli nie rozbraja także przestępców. Najlepsza obrona przed przestępcą z bronią palną, to potencjalna ofiara uzbrojona w broń palną.

Od siebie do tego nic dodać nie mogę. Moim zdaniem mądry człowiek zrozumie, że to nie broń ponosi odpowiedzialność za zbrodnie i nie można odbierać praw praworządnym, w celu zapobiegania przestępstwom czynionym przez łamiących prawo.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.