Szwajcarski rząd chce implementować surowe unijne przepisy o broni, co wzbudza sprzeciw tradycyjnych Szwajcarów

W piątek szwajcarski rząd postanowił, że Szwajcaria powinna dostosować swoje prawo o broni, do surowszy uregulowań Unii Europejskiej. Zmian musi dokonań parlament. Szwajcaria nie jest wprawdzie członkiem Unii Europejskiej, ale podlega zmienionej dyrektywie o broni, jako członek grupy państw Schengen. Rząd zaznaczył również, że jego podejście będzie pragmatyczne i zostaną wykorzystane istniejące możliwości, w celu zachowania tradycyjnych praw szwajcarskich posiadaczy broni. W oświadczeniu rządowym wskazano na istniejącą w surowszych unijnych przepisach, opracowaną specjalnie dla Szwajcarii klauzulę, która pozwoli członkom szwajcarskiej armii na przechowywanie broni w domu, jak to jest dotychczas.

Szwajcarskie władze mają jednak problem ze względu na silny sprzeciw ze strony szwajcarskich posiadaczy broni, którzy są wspierani przez prawicową Szwajcarską Partię Ludową. Szwajcarskie stowarzyszenie strzeleckie już zapowiedziało, że spowoduje ogłoszenie referendum, jeśli surowsze przepisy zostaną zatwierdzone.

(źródło swissinfo.ch)


Tak jak na powyższej infografice wygląda sytuacja w Szwajcarii i niech nikt nie pieprzy głupot, że unijne przepisy mają na celu jakiekolwiek i czyjekolwiek bezpieczeństwo.

Obudźcie się Polacy, unijni zwyrodnialcy, rękami polskich ignorantów, strachliwych polityków i opętanych nienawiścią do broni urzędników, chcą rozbroić Polskę – jako element większego planu rozbrojenia ludów Europy. Z całą pewnością nie jest to w naszym interesie.

Szwajcarzy mają swoje referendum. Spowodują zwołanie ludowego głosowania i odwołają się do faktycznej wolu szwajcarskiego narodu. W Polsce co mamy? A, tak w Polsce mamy Konstytuuję, a w niej dumnie brzmiący przepis art. 4 ust. 1: Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu, z którego w praktyce nic nie wynika, bo… Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli. Przedstawiciele polskiego Narodu wykonają polecenie eurokratów i zrealizują utopijne dążenia do zakazania cywilom posiadania broni, zamiast wykonując swoją powinno bronić nas przed obłąkanymi pomysłami. Jest tak, bo oni nie pojmują, że ten pomysł jest obłąkany.

Nie mamy partii polskiej w Sejmie, która by nas broniła i poparła. Żadna siła polityczna w Polsce nie czyni z posiadania broni przez Polaków elementu swojego programu. Jest nas w rzeczywistości garstka, a naprzeciwko nam siły postępu wspierane przez miejscowych polityków, urzędników.

Czy jesteśmy sami? Czas pokaże! Niestety nie możemy się poddawać, to byłaby kapitulacja naszej cywilizacji przed cywilizacją barbarzyńską.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.