W Gazecie Polskiej: “Konstytucja powinna szeroko zabezpieczać prawa obywatelskie, z prawem do broni i nienaruszalnością miru domowego”

Postulat wpisania prawa do słusznej obrony i prawa do broni do konstytucji, nie jest tylko moim wołaniem. Takich praw w polskich ustawach zasadniczych nie ma od ponad dwóch setek lat. Ostatnia wzmianka o bezpieczeństwie osobistym była w Konstytucji 3 maja. Od tamtego czasu do dzisiaj na ten temat nie ma absolutnie nic. Może to powoduje, że nie jest to jeszcze powszechny społeczny ryk, a tak moim zdaniem powinno być.

Gdy nasza państwowość chyliła się ku upadkowi, powstał za oceanem pewien kraj, który zrzucając władzę tyrana zapisał fundamenty obywatelskich praw tak, aby tyran powrócić nie miał sposobności. Prawem, które miało strzec innych praw, było i wciąż w tym kraju jest, prawdo broni zapisane w drugiej poprawce do konstytucji.

Pisząc te słowa uświadomiłem sobie, że Polacy od wspomnianych ponad dwóch setek lat, wciąż są pod butem jakiegoś tyrana. A to zaborcy, a to Hitler, a to Stalin, a to Jaruzelski i jego zbrojna banda, a to Kiszczak ze swoimi Bokami. Tak ciągle jakiś mniejszy lub większy tyran nami włada. Oczywiście z małymi przerwami. Dbano przez minione dwie setki lat, aby Polak za bardzo nie miał, a najlepiej aby nawet nie chciał mieć broni.

Próbujemy wspólnie odmienić ten stan. Wołamy o prawo do broni, bo ja wołam w imieniu Was. Okazuje się, że nie jesteśmy sami. Woła o to też tygodnik w Gazecie Polskiej z 10 maja, w swoim felietonie, redaktor Marcin Wolski Trzy Razy Tak, pisze pan redaktor. Jednym z tych Tak, jest prawo do broni i prawo do obrony domu:

Po wizycie na spotkaniu klubów Gazety Polskiej w Spale, Prezydenta Andrzej Dudy i Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, mam wrażenie, że to ważne wołanie. Nasze wspólne starania muszą przede wszystkim zmierzać ku odmianie myślenia Polaków. Polacy są w sprawie broni straszliwie ogłupiali, widać to najbardziej po tym co mówią politycy, a przecież oni sami się nie wybierają…

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.