Szeryf Wayne Ivey z Florydy (USA): “Nadszedł czas aby zwykli ludzie byli przygotowani do obrony”

USA, Hrabstwo Brevard, Floryda – Biuro szeryfa opublikowało ważny przekaz używając mediów społecznościowych, w którym wezwało obywateli do uzbrojenia się w celu samoobrony. Wayne Ivey, szeryf w hrabstwie Brevard, dwa dni po strzelaninie w pobliżu Orlando, która kosztowała życie pięciu osób opublikował na Facebooku swoje nagranie. Szeryf Ivey powiedział:

“Nadszedł czas aby zwykli ludzie byli przygotowani do obrony na pierwszej linii, nie tylko obrony siebie, ale i swoich rodzin, gdy taki atak się zdarzy.”

Powiedział również:

“To jest wojna, i lepiej żebyście byli przygotowani na to co może zdarzyć się wam, waszym rodzinom i każdemu z waszego otoczenia, podczas takiego ataku.”

Podkreślił, że atakujący liczą na to, że ludzie będą uciekać, kryć się i czekać na pomoc zamiast odpowiedzieć kontratakiem. Szeryf argumentował:

“To czego się nie spodziewają, to możliwość zbrojnej odpowiedzi, zmuszenia ich do przyjęcia pozycji obronnej, aby sami musieli walczyć o swoje życie.”

Szeryf powiedział też, że nie ma wątpliwości, że gdy tylko ktoś telefonicznie wezwie pomocy, odpowiednie służby będą w drodze, “jednakże do czasu ich przybycia, tylko od ciebie i tych, którzy będą z tobą, będzie zależało czy zneutralizujecie lub wyeliminujecie wspólnie zagrożenie.

Ivey zachęcał ludzi do podjęcia szkoleń z samoobrony i wezwał tych, którzy mają pozwolenie na noszenie broni w ukryciu, aby nosili ją zawsze ze sobą. Powiedział:

“Jakiekolwiek jest wasze zdanie o posiadaniu broni, nie możecie mieć wątpliwości, że złego człowieka z bronią lub nożem, może zatrzymać tylko uzbrojony i dobrze przygotowany obywatel lub policjant”.

(źródło foxnews.com opracowanie i tłumaczenie Tomasz Trocki i Paweł Machała)


 

Fajnie byłoby mieć takich szeryfów w Polsce! Mam nadzieję, że Polska będzie się jednak zmieniała na lepsze. Pozytywna opinia o projekcie ustawy o broni i amunicji, jaka została wyrażona przez Komisję Ustawodawczą, daje światełko nadziej. Trzeba Polakom pokazywać, że w obliczu zagrożeń komunikat: uciekaj, kryj się, wzywaj pomocy – nie jest dobrym komunikatem. Zdecydowanie lepszym komunikatem jest to co powiedział szeryf Wayne Ivey. Tego komunikatu z uwagą wysłuchajcie, a następnie zastosujcie się do dobrych rad tego szeryfa.

Zarazem nie pozwólmy aby w Polsce w przestrzeni medialnej pojawiały się tylko dobre rady tchórzliwych doradców. Polacy byli zawsze narodem dumnym i odważnym, a nasze zadanie polega na odbudowaniu tych cech w Polakach.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.