Trafienia człowieka nie można pozostawić przypadkowi, a jak się pozostawia to ma się karną sprawę i wylatuje się z Policji

Umknęła mi istotna wiadomość, ale w tej chwili się poprawiam. Tym chętniej to czynię, że wszystko wskazuje na to, że prawie rok temu, w zaciętej dyskusji pod wpisami, które w kolejnych zdaniach wskażę, to ja miałem rację. Rok temu napisałem dwa wpisy o sprawie, która wzburzyła mnie wyjątkowo. Pierwszy wpis Szczecin. Policjant zastrzelił kierowcę samochodu i kolejny Trafienia człowieka nie można pozostawić przypadkowi. Nie będę powtarzał tego co tam pisałem, dwa tylko argumenty przypomnę. Po pierwsze nie strzela się do ludzi z błahego powodu, a po wtóre jak już się strzela, to kula nie może lecieć gdzie popadnie.

W końcówce maja br. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła policjantowi, który strzelał, zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, a nadto zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci poprzez niewłaściwe użycie broni służbowej i oddanie strzału w kierunku kierującego Seatem Ibizą, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł. Wczoraj pojawiła się wiadomość z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, że po przeprowadzonym postępowaniu zapadła decyzja o tym, że z dniem 30 czerwca br. policjant zostanie zwolniony ze służby. Podjęcie takiej decyzji “zostało uzasadnione ważnym interesem służby”.

A ja od siebie dodam: i bardzo dobrze, szkoda tylko, że o kilka miesięcy za późno!

Policja nie powinna strzelać o na oślep, policjanci nie powinni strzelać do gówniarzy, który nie chcą się zatrzymać. Za takie coś powinno być won z Policji, infamia, sprawa karna. Policja powinna strzelać do groźnych bandytów, za takie coś powinny być nagrody i pochwały. Przed kilkoma dniami policjanci zastrzelili bandytę z bronią w ręku, pierwszy chwaliłem ich działanie. Powtarzałem i powtarzam ponownie, posługując się bronią trzeba mieć przed oczyma wartości, przy używaniu broni trzeba ważyć dobra, które się ratuje i do których się strzela. Nie mieści się w mojej głowie, że za niezatrzymanie do kontroli strzela się i zabija, a tak jak było w tej sprawie.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.