Nowa metoda na obrzydzanie słowa broń

Ok. godz. 14 doszło do ostrzelania poznańskiego autobusu linii nr 95. Jak przekazał PAP w sobotę podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, wszystko wskazuje na ostrzał z broni pneumatycznej. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Jak powiedział PAP podkom. Maciej Święcichowski, “na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu w autobusie linii 95 zauważone zostało uszkodzenie prawej szyby z przodu autobusu”. Według policji, wszystko wskazuje na postrzał z broni pneumatycznej.

“Na miejscu pracowali policjanci z wydziału kryminalnego. Obecnie trwa zabezpieczanie monitoringu z autobusu i z zewnątrz w celu ustalenia sprawcy” – mówił Święcichowski.

Jak dodał, w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

(PAP)


Na stronie rmf24.pl znajdują się zdjęcia autobusu z uszkodzoną szybą:

Na stronie rmf24.pl, na końcu wiadomości taka krótka, oczywiście bez związku z szybą, informacja: “W tej części Poznania strzały do autobusy padały już 4 lata temu, a przed rokiem mężczyzna strzelał z wiatrówki do ludzi. Sąd właśnie podtrzymał wydany wyrok: ponad 3 lat więzienia.”

Jednym słowem horror w Poznaniu trwa! Sianie paniki i grozy trwa w najlepsze. “Ostrzelanie”, “z broni”, “nikt nie ucierpiał”, “policjanci z wydziału kryminalnego” – no mówię wam horror w Poznaniu. Uważna lektura informacji nasuwa przekonanie, że zupełnie prawdopodobne, a może nawet bardziej niż “ostrzelanie”, jest to, że nikt do nikogo nie strzelał. Zwróćcie uwagę na zdanie: “na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu w autobusie linii 95 zauważone zostało uszkodzenie prawej szyby z przodu autobusu”. Nikt nie widział strzelającej osoby. Równie dobrze ktoś mógł rzucić kamieniem, mógł kamień spod kół innego pojazdu uderzyć. Naprawdę jest całkiem sporo prawdopodobnych wersji wyjaśniających zdarzenie.

Nie pisałem o takich przypadkach wcześniej, bo nie uważałem, że to godne uwagi. Wydawało mi się to bzdurą, szukaniem sensacji przez pismaków. Niestety takich wiadomości o “ostrzelaniu z broni pneumatycznej” jest coraz więcej. Zdaje się, że to jakaś metoda na obrzydzanie słowa broń. Taką tezę stawiam.

Uzupełnienie. Jest i wyjaśnienie. Portal Głos Wielkopolski informuje:

gloswielkopolski.pl: Zbita szyba to efekt uderzenia kamieniem spod koła innego pojazdu – poinformował nas pracownik poznańskiego MPK. – Wykluczamy wystrzał z broni pneumatycznej – dodał.

Zastanawiam się czy rmf24 zawiadomi o rozwikłaniu zagadki. W Serwisie PAP też nie widzę wyjaśnienia. Tak właśnie tworzy się w Polsce zły klimat na temat broni. Półprawdy, przemilczenia, czasem nawet zwykłe kłamstwa. Ale w sumie, jak ma być podsycana nienawiść do słowa broń, to jakie to ma znaczenie…

Uzupełnienie. 00.28 25.06.2017 r. W sianiu paniki, prawie jak po zamachu terrorystycznym, wszelkie granice przeszedł portal Do Rzeczy, zamieszczając jak poniżej zdjęcie i histeryczny tytuł.

Mam nadzieję, że rozumiecie po tym co piszę jak ważne jest zbudowanie silnego portalu o broni. Portalu, który będzie siał prawdę. Z tego powodu gorąco namawiam do wsparcia Fundacji Trybun.org.pl.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.