Morawiecki konsekwentnie realizuje Nowy (bankierski) Porządek Świata

(PAP) Właściciel punktu handlowo-usługowego przez rok nie zapłaci prowizji za akceptowanie kart i za dzierżawę terminalu, powstaje fundacja, która będzie wspierać rozwój płatności bezgotówkowych. Jeszcze kilka lat temu właściciele sklepów nie kwapili się do przyjmowania płatności kartą. Powodem były wysokie opłaty za akceptowanie kart. Tzw. prowizja interchange sięgała 1,6 proc. wartości transakcji. W 2014 roku Sejm ustawowo ograniczył wysokość interchange do 0,5 proc., a kilka miesięcy później do 0,2-0,3 proc. Mniej więcej o połowę spadły też opłaty za dzierżawę urządzeń. Efekty tych działań widać jak na dłoni. W ciągu dwóch lat liczba punktów usługowo-handlowych z terminalami wzrosła do 419 tys. Dziś pracuje ponad 530 tys.

“Każdy z nas ma prawo do tego, żeby w sklepie czy urzędzie zapłacić kartą lub telefonem. Chcemy w Polsce znacząco zwiększyć obrót bezgotówkowy, a do tego niezbędne jest rozszerzenie systemu akceptacji kart płatniczych i innych instrumentów płatniczych” – powiedział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński podczas uroczystości powołania fundacji Polska Bezgotówkowa.

Jej sygnatariuszami są resort rozwoju, Związek Banków Polskich oraz organizacje Visa i MasterCard. Fundacja ma zachęcać przedsiębiorców do przyjmowania opłat bezgotówkowo. W ciągu trzech lat zarządzany przez fundację fundusz zasilony zostanie kwotą ok. 600 mln zł. Mniej więcej połowę tej kwoty wyłożą organizacje płatnicze: Visa i MasterCard, blisko 30 proc. zapewnią banki, a 20 proc. agenci rozliczeniowi. (PAP)


Morawiecki konsekwentnie realizuje interesy bankierów. Pracodawca pozostał jednak ten sam. Tyko ślepcy z PiS tego nie dostrzegają. Najpierw będą zachęty i opowiadanie bzdur, że “Każdy z nas ma prawo do tego, żeby w sklepie czy urzędzie zapłacić kartą lub telefonem.” Zapominał pan wiceminister dodać, że jeszcze lepszy byłby pod skórą czip. Kartę czy telefon przecież można ukraś…

Mechanizm zniewolenie i ogłupienia jest cały czas taki sam. Najpierw wsparcie, dofinansowanie, pan z kijem przyjdzie za jakiś czas. Polacy nie dajcie się ogłupić, brak gotówki to wyjątkowa niewola. To poddanie się władzy anonimowych bankierów, którzy wówczas będą mogli wszystko. Od nas nie będzie zależało już nic.

Wiele razy pisałem, że Morawiecki to wyjątkowo złowrogi wolności człowiek. On nie ma tradycyjnego systemu wartości. Jego wartością jest pieniądz, oczywiście przepływający przez jakiś bank, będący pod kontrolą banku, pod żądnym pozorem w gotówce.

Czy to nie jest zadziwiające jak wiele poczynań Morawiecki podejmuje w interesie banków? Przecież to nie pierwsze z nich.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.