Czechy, Czechy i co dalej…

Prawo do obrony przed terrorystami z wykorzystaniem broni palnej, w konstytucji Republiki Czeskiej. Można powiedzieć, że Czesi są o lata świetlne przed nami. Racjonalna część świata będzie o zmianach w Czechach dyskutowała. Na czeski rząd posypią się pochwały i wyrazy uznania. Ta część świata, która ma problemy z własną osobowością i z uwagi na zjawisko projekcji po sobie mierzy zbrodnicze zamiary innych, przez moment będzie milczała. Trwa przemyśliwanie jak pokrętnie wyjaśnić działanie czeskich prawodawców. Szczerze pisząc ciekawy jestem jaka bzdura zostanie wymyślona, aby wytłumaczyć, że w Czechach można, a u nas nie da rady, pod żądnym pozorem! Czekamy…

Czechy, Czechy, ale co dalej? Moim zdaniem jakoś trzeba wykorzystać czeskie zmiany w sprawie. Nie mam jeszcze koncepcji, jednak byłoby trochę słabo, gdyby sprawa miała się zakończyć jako wieczorna wiadomość na internetowych portalach.

Póki co napisałem o Ambasady Czech prośbę o bardziej szczegółowy opis tego co uchwalono. Poprosiłem o projekt ustawy. Może otrzymam odpowiedź, może uda się projekt jakoś zaadoptować do warunków w Polsce. Szczegółowa, a nie jedynie medialna, wiedza o czeskim projekcie jest moim zdaniem ważna. Trzeba mieć tekst ustawy, przełożyć na język polski. Pomyślałem, że to warto już dzisiaj zrobić.

Do was apel. Nie dajcie tematowi zniknąć z dyskusji w internecie. Niech wrze, niech się gotuje, niech dociera do jak najszerszej grupy odbiorców w Polsce. Może i do polityków PiS informacja dotrze. Moim zdaniem warto aby pisać wiadomości email gdzie tylko kto może. To Prezydenta, do rządu, do polityków PiSu, trzeba odwołując się do przykładu Czechów, domagać się w Polsce tego samego. Nie będę przedstawił zestawu adresów. Gdyby tak każdy wysłał po jednej wiadomości dzienni, byłoby niezłe echo. Pamiętajcie samo się nie zrobi.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać. Nieoprawne myślenie musi mieć finansowe wsparcie oddolne.