Ambasada USA zaprasza na przemówienie prezydenta Trumpa na pl. Krasińskich, jednak bez broni. Urzędowy zakaz noszenia i przenoszenia broni w stanie rozładowanym dotyczy całej Warszawy

Ambasada Stanów Zjednoczonych zaprasza wszystkich na czwartkowe przemówienie prezydenta Donald Trumpa przy Pomniku Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich. Wejścia na plac zostaną otwarte o godz. 10, Trump wygłosi przemówienie o godz. 13. Wokół placu rozmieszczone będą telebimy.

Ambasada zapowiada, że dla tych, którzy chcą wysłuchać przemówienia Trumpa zostaną przygotowane miejsca stojące oraz siedzące na trybunach. Wokół pl. Krasińskich rozmieszczone będą także telebimy. Bramki przez które będzie można wejść na plac zostaną otwarte o godz. 10, a ich zamknięcie przewidziane jest na godzinę 12. Przemówienie Trumpa rozpocznie się o godz. 13. Na pl. Krasińskich będą prowadziły trzy wejścia: od ul. Miodowej między ul. Schillera i ul. Kapucyńską; od pl. Krasińskich na rogu ul. Świętojerskiej i ul. Bonifraterskiej; od ul. Długiej obok ul. Barokowej.

Ambasada prosi, aby zwrócić uwagę, że ze względu na bezpieczeństwo i wygodę wszystkich uczestników wydarzenia nie będzie można wnieść przez bramki następujących przedmiotów: parasolek, termosów i kubków termicznych, rozkładanych krzeseł, broni (w tym noży), jedzenia, szklanych pojemników, aerozoli, amunicji, plecaków, rowerów, dronów i inne bezzałogowych systemów powietrznych, materiałów wybuchowych, wskaźników laserowych, pojemników z gazem pieprzowym czy łzawiącym, selfie-sticków, tablic oraz bannerów. Nie będzie też możliwości wprowadzenia zwierząt (z wyłączeniem zwierząt pełniących funkcję przewodników). (PAP)

MSWiA rzutem na taśmę wprowadziło też urzędowy zakaz noszenia broni w czasie wizyty Donalda Trumpa w Warszawie. Na terenie Warszawy od 5 do 7 lipca, czyli m.in. w czasie wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa obowiązywać będzie zakaz noszenia broni przez osoby prywatne – wynika z rozporządzenia wydanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka w dniu 29 czerwca 2017 r. Ten zakaz dotyczy wyłącznie cywilnych, legalnych posiadaczy broni palnej.


Prezydent Trump to chyba największy aktualnie skarb cywilizowanego świata, to po pierwsze. Po wtóre Amerykanie nie odwalają lipy i solidnie pilnują swojego Prezydenta.

Zakaz ustanowiony przez MSWiA to oczywiście przerost formy nad treścią. O ile rozumiem zakaz wnoszenia broni w bezpośrednią bliskość miejsca gdzie będzie Prezydent Trump, to ustanawianie takiego zakaz na całe miasto, najodleglejsze zakątki stolicy, to czysta bezmyślność. Na to nie mamy wpływu. Minister Błaszczak dba o bezpieczeństwo w swoim rozumieniu tego bezpieczeństwa.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać. W Polsce prawda musi mieć finansowe wsparcie oddolne.