Morawiecki: Mieszkanie plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne

Realizacja programu Mieszkanie plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne w Polsce, a rocznie w jego ramach może powstawać nawet ponad 100 tys. mieszkań więcej niż obecnie – powiedział w poniedziałek w Gdyni wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

“Sądzę, że on (program Mieszkanie plus – PAP) za dwa, trzy, cztery lata (…) doprowadzi do tego, że będziemy budowali w Polsce o kilkadziesiąt, a może nawet ponad 100 tys. mieszkań rocznie więcej niż do tej pory, a to naprawdę zmieni relacje gospodarcze i społeczne” – powiedział Morawiecki.

“Z mozołem budujemy nowy rynek. Po 27 – 28 latach łatwo jest powiedzieć, oczywiście, że potrzeba więcej mieszkań, ale trudniej jest przełamać pewien paradygmat i jeszcze zaprosić do współpracy tych, którzy budowali rynek wcześniej, czyli i deweloperów i samorządowców, ale też z udziałem administracji państwowej, bo tak widzimy ten wielki program Mieszkanie plus” – dodał.

Według wicepremiera program Mieszkanie plus to kluczowy projekt dla rozwoju Polski.

“Dzisiaj Polski Fundusz Rozwoju i Bank Gospodarstwa Krajowego przystępują do montażu finansowo – kredytowego, ale z udziałem samorządów przy realizacji tego kluczowego projektu dla wzrostu gospodarczego w Polsce” – powiedział Morawiecki.

“Dla rządu, dla naszego obozu politycznego, ale myślę że dla wszystkich ludzi dobrej woli jest to projekt absolutnie priorytetowy. Projekt, dzięki któremu możemy doprowadzić do zmiany relacji społecznych w ogóle w Polsce” – dodał.(PAP)


Partia Prawo i Sprawiedliwość ma taką ofertę dla Polaków: wysoka najniższa krajowa, mieszkanie socjalne, wysokie podatki, 50% składka od wynagrodzenia na ZUS, droga benzyna. Tego nawet nie można nazwać odpowiedź na ambicje młodego człowieka. To jałmużna, za zrabowane nam pieniądze, którą ogłasza się dokonaniem na miarę całej Polski. Do tego jeszcze niewiarygodnie bogaty bankier, z milionami na koncie się zastanawia i daje rady Polakom:

Odpowiem biblijnym słowem, szczególnie zaadresowanym do pana Morawieckiego, z 18 rozdziału Ewangelii Łukasza. Panie Mateuszu Morawiecki, skoro Pan tak troszczy się o rozwój duchowy Polaków, to jeszcze tylko jednego Panu tylko brakuje, aby mógł Pan Polaków pouczać w sprawie tego aby stawali się lepsi i zrezygnowali z bogacenia się:

Drugie spostrzeżenie jest takie, że tezy z prezentowanej wiadomości równie dobrze mógłby wypowiedzieć jakiś socjalistyczny przywódca z ameryki środkowej, może z Afryki, a może po prostu z PRLu. Jestem niemal pewny, że Castro, Chruszczow i Gomułka takie programy i zmiany ogłaszali. Socjalizm, nigdzie i nigdy się nie sprawdził, nawet gdy się zaklina rzeczywistość, że to co się robi nie jest socjalizmem. Tak właśnie PiS czyni. Oni nas przekonują, że nie są wyznawcami socjalizmu, a tu proszę wiadomość o budownictwie socjalnym, które ma odmienić stosunki gospodarcze i społeczne. Rozumiem przez to, że gospodarka będzie uzależniona o państwowej interwencji, którą przecież jest budowa mieszkań w ramach programów państwowych. Nie wiem o jakich stosunkach społecznych mówi pan minister. Może o tym, że każdy w Polsce będzie miał mieszkanie. Gierek też tak obiecywał, wielu socjalistów tak obiecywało i skończyło się to dla ich społeczeństw zawsze tragicznie. W polskim przypadku też tak będzie. Socjalizm działa tylko w głowach socjalistów, nawet wówczas gdy wdraża go w życie bankier.

Aby nastąpił rozkwit życia gospodarczego, społecznego, trzeba wyzwolić energię Polaków. Energia nie wyzwoli się w świecie wysokiej najniższej krajowej, mieszkań socjalnych, wysokich podatków, 50% składki od wynagrodzeń na ZUS i drogiej benzyny. Patrzcie komuchy z PiSu na prezydenta Donalda Trumpa, on daje dobry wzór na spowodowanie, aby państwo stało się wspaniałe. Musielibyście jednak robić dokładnie odwrotnie w sprawach gospodarczych, niż namawia was do tego bankier. Oczywiście szkoda mojego pisania, bo ludzie o mentalności zatrzymanej w 1970 roku mogą uczynić z Polski jedynie kraj socjalistyczny, bogaty kredytami, interwencją państwa i kontrolującymi wszystko urzędnikami.

(tow. Mateusz Morawiecki niczym tow. Edward Gierek rozpoczyna budowę mieszkań)

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać. W Polsce prawda musi mieć finansowe wsparcie oddolne.