Gazeta Polska zawiadamia Polaków o normalnym prawie do broni w Czechach

Cieszy mnie, że tygodnik Gazeta Polska określa tegoroczną dyrektywę unijną o broni jako “postępową”. W rubryce poświęconej wiadomościom z UE, z dzisiejszego wydania, taka oto notka:

Liczę na to, że przyjdzie taki czas, że Gazeta Polska stanowczo opowie się za prawem Polaków do broni. Pojawiające się od czasu do czasu informacje, moim zdaniem do tego zmierzają. To jedna sprawa.

Druga jest poważniejsza. Obie ze sobą związane. Zastanawiam się kiedy polska władza (rząd, partia Prawo i Sprawiedliwość) odłączy się od “postępowego” świata? Nie tylko odłączy, ale kiedy dołączy Polskę do państw normalnych? Czechy dały wzór. Na co czeka polski rząd? Czy “postęp” ważniejszy niż prawo do broni, prawo jak w normalnym kraju? Niestety musimy czekać, ale po próżnicy nie czekajmy.

Tu trzecia sprawa, moim zdaniem najważniejsza, bo dotyczy społecznego zaangażowania. Apelowałem o darowizny na rzecz Fundacji Trybun.org.pl, na tłumaczenie projektu zmiany czeskiej ustawy konstytucyjnej, o czym pisałem we wpisie Czeski projekt ustawy – zleciłem tłumaczenie na język polski. Przy pomocy fundacji zrobię tyle ile będzie można, a będzie można tyle na ile będę miał środki. Sam wszystkiego sfinansować nie jestem w stanie, z tego powodu apel o wsparcie na to działanie. Z potrzebnych około 1800 zł, Fundacja otrzymała zaledwie nieco ponad 300 zł. Szanowni Państwo z takim poświęceniem społecznym, to my przez najbliższe 300 lat Polski nie zmienimy.