Polacy woleliby opuścić Unię Europejską, niż przyjąć uchodźców

Polacy nie zdecydowaliby się na przyjęcie uchodźców, nawet jeżeli wiązałoby się to z koniecznością opuszczenia przez nasz kraj struktur Unii Europejskiej. W badaniu przeprowadzonym przez IBRIS Polakom zadano dwa pytania:

1. Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców, nawet jeżeli wiązałoby się z utratą funduszy unijnych?

2. Czy Polska powinna odmówić przyjęcia uchodźców, nawet jeżeli wiązałoby się to z koniecznością opuszczenia przez nasz kraj struktur Unii Europejskiej?

Aż 56,5% badanych wolałoby stracić unijne fundusze, niż przyjąć uchodźców (48,6% – zdecydowanie tak; 7,9% – raczej tak). Bardzo podobne przedstawia się wynik odpowiedzi na drugie pytanie. 51% respondentów twierdzi, że lepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie przez nasz kraj Unii Europejskiej, niż przyjęcie uchodźców (33,4 – zdecydowanie tak; 17,8% – raczej tak). W pierwszym przypadku przeciwko opowiedziało się 40,4% badanych, zaś w drugim 37,6%.

Moim zdaniem. Po pierwsze nie pojmuję z jakiego powodu media wynik tej ankiety określają mianem “zaskakujące wyniki” – w tym znaczeniu, że większość jednak woli nie mieć kasy i nie być w unii niż przyjąć uchodźców. Nie pojmuję co w tym zakazującego. Czy już tak upadliśmy nisko, że trzeźwe myślenie jest zaskakujące? Moim to co zaskakującego jest w tym badaniu, to fakt, że wciąż tak wielu jest idiotów mówiących po polsku, którzy uważają, że można mieć pieniądze i nie mieć głowy lub porządnie się rozerwać lub dać przejechać samochodem – słuchając w tym czasie wojennego okrzyku allach akbar.

Proszę o darowizny na rzecz Fundacji Trybun.org.pl, na tłumaczenie projektu zmiany czeskiej ustawy konstytucyjnej, o czym pisałem we wpisie Czeski projekt ustawy – zleciłem tłumaczenie na język polski. Przy pomocy fundacji zrobię tyle ile będzie można, a będzie można tyle na ile będę miał środki. Sam wszystkiego sfinansować nie jestem w stanie, z tego powodu apel o wsparcie na to działanie.