Rosja. Ćwiczenia Floty Bałtyckiej w rejonie obwodu kaliningradzkiego. Czy to na powitanie w Polsce prezydenta Trumpa?

Około 20 jednostek rosyjskiej Floty Bałtyckiej rozpoczyna w czwartek udział w ćwiczeniach na Bałtyku; elementem ćwiczeń będzie sprawdzian gotowości do zwalczania okrętów podwodnych, planowany jest też udział samolotów do zwalczania takich okrętów.

Jak podała w środę wieczorem agencja TASS, morska część ćwiczeń odbędzie się z udziałem łącznie 20 okrętów, kutrów i jednostek zaopatrzenia. “Planowane jest przećwiczenie działań grupy różnorodnych sił Floty Bałtyckiej zgodnie z ich przeznaczeniem bojowym” – powiedział rzecznik floty Roman Martow.

Kolejnym etapem ćwiczeń będzie wysadzenie desantu morskiego na naturalne wybrzeże na terenie poligonu “Chmielowka” w obwodzie kaliningradzkim. Desant przećwiczą pododdziały piechoty morskiej Floty Bałtyckiej przy wsparciu ogniowym szturmowej grupy okrętów i samolotów myśliwskich.

Jak poinformowała Flota Bałtycka, tym samym rozpoczyna się aktywna faza ćwiczeń. Nie podano daty ich zakończenia. (PAP)


Rosyjska Flota Bałtycka prowadzi manewry na powitanie w Polsce Prezydenta Donalda Trumpa. Nie widzę innego wyjaśnienia, niż właściwa Rosji próba napinania się. Oczywiście nie ma na co zwracać uwagi. Dla Polski flota bałtycka jest groźna. Z tego powodu tak bardzo jest Polsce potrzebny sojusz i obecność armii USA.

Jedynie emocje związane z wizytą Trumpa w Polsce nie pozwoliły napisać chociażby tweeta, że z całą pewnością ruscy będą próbowali pokazać jak są silni. No i pokazali, brawo!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.