W Prezydent Donald Trump powie: “Zachód stał się wielki nie dzięki papierkowej robocie i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli swobodę podążania za swoimi marzeniami i przeznaczeniem”

Amerykański prezydent Donald Trump powie w czwartek w przemówieniu na placu Krasińskich w Warszawie, że Amerykanie, Polacy i narody Europy cenią “indywidualną wolność i suwerenność” – wynika z fragmentów przemówienia udostępnionych wcześniej przez Biały Dom.

“Musimy pracować razem, by przeciwstawić się siłom, czy to pochodzącym ze środka, czy to z zewnątrz, z Południa czy ze Wschodu, które grożą osłabieniem tych wartości i wymazaniem związków z kulturą, wiarą i tradycją sprawiających, że jesteśmy tym, kim jesteśmy” – cytuje AFP fragmenty przemówienia.

Amerykański prezydent ma także wezwać do walki z biurokracją. “Po obu stronach Atlantyku, nasi obywatele stawiają czoło jeszcze jednemu zagrożeniu, ale takiemu, które możemy ściśle kontrolować. To zagrożenie jest dla niektórych niewidoczne, ale Polakom bardzo dobrze znane. To pełzająca rządowa biurokracja, która pozbawia naród żywotności i bogactwa” – powie Trump.

“Zachód stał się wielki nie dzięki papierkowej robocie i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli swobodę podążania za swoimi marzeniami i przeznaczeniem” – podkreśli prezydent.

Z wcześniej przekazanych przez media fragmentów przemówienia wynika, że dla Trumpa Polska jest przykładem poszukiwania wolności; prezydent wezwie też Polskę i innych sojuszników USA w Europie do przeciwstawienia się ekstremizmowi.

Polska jest “przykładem dla innych poszukujących wolności i tych, którzy chcą wykazać się odwagą i wolą obrony cywilizacji” – ma według agencji Associated Press powiedzieć Trump.

“Historia Polski jest historią narodu, który nigdy nie stracił nadziei, który nigdy nie dał się złamać i który nigdy nie zapomniał, kim jest” – wynika z fragmentów przemówienia.

Trump ma wezwać, by Polska i inne kraje europejskie były zjednoczone przeciwko ekstremizmowi i innym wrogom, którzy stanowią zagrożenie dla wolności i suwerenności.

Według BBC Trump powie, że jeśli narodom i obywatelom zabraknie determinacji, stawką w grze jest przyszłość cywilizacji Zachodu.

“Doświadczenie Polski przypomina nam: obrona Zachodu opiera się w ostateczności nie na środkach, ale na woli jego narodu, by zwyciężyć” – cytuje BBC fragmenty przemówienia. “Fundamentalnym pytaniem naszych czasów jest to, czy Zachód ma wolę, by przetrwać” – powie Trump. (PAP)


Mam marzenie… napisałem je na twitter:

Moim zdaniem szczególnie uważnie przemówienie powinni słuchać etatyści z PiSu, którzy uskuteczniają w Polsce etatyzm, biurokrację, podatkowe zniewolenie Polaków. Osobista wolność pod rządami PiS w jakimś zakresie to hasło, nie poparte faktycznymi gwarancjami. Jest szczególnie ważny element tych realnych gwarancji, to dostęp do broni palnej. Donald Trump mówiąc wolność, rozumie to po amerykańsku, a amerykańska wolność oparta jest o pistolet i karabin w domu każdego Amerykanina. Nie można słowa wolność w ustach amerykańskiego prezydenta rozumieć inaczej. Dzisiaj powie wam to Prezydent Trump, mówiąc o osobistej wolności.

PiS utrzymując obecny stan zniewolenia w dziedzinie dostępu do broni palnej, w istocie staje przeciwko wolności. Na nic zaklęcia, że że w Polsce nie ma takiej tradycji. Nie ma bo ją ktoś zatrzymuje na siłę, milicyjnymi metodami. Wolność to nie słowo tylko treść. Wolność to nie hasło wyborcze, wolność to zestaw ludzkich praw i wolności, zestaw faktów, które tworzą to co nazywamy osobistą wolnością. Donald Trump opowie nam w Polsce o amerykańskiej deklaracji niepodległości, o amerykańskiej konstytucji.

…pełzająca rządowa biurokracja, która pozbawia naród żywotności i bogactwa

Jak mówią to Polacy, rząd tego nie słucha. Jak powie te słowa prezydent Donald Trum, może socjaliści z PiS zechcą posłuchać. Życzę tego Polsce. Wielkie sprawy dzieją się dzisiaj w Polsce…