Wieczorna refleksja na podsumowanie udanego dnia

Zawiadamiałem krótki czas temu, że opłaciłem członkostwo w NRA (National Rifle Association of America). Wiem, że to pewien symbol, że żaden będzie ze mnie działacz. Tylko symboliczny był cel mojego przystąpienia do NRA. Dzisiaj w Polsce był prezydent Doland Trump, dzisiaj otrzymałem legitymację członka NRA, dzisiaj dowiedziałem się, że projekt ustawy o broni i amunicji ma numer druku sejmowego.

Można powiedzieć same dobre wiadomości, coś pozytywnego zaczyna się dziać…

Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki (National Rifle Association of America, NRA) to stara i dobrze zorganizowana organizacja. NRA udziela poparcia przyszłym prezydentom, na spotkania liderów NRA przybywają urzędujący prezydenci. W Polsce to jeszcze daleka droga, ale wiecie co, ja strasznie lubię marzyć i czasem realizować te marzenia. Kto zna mnie osobiście wie, że piszę prawdę. Marzenia się spełniają, gdy dążąc ku nim myśli się: jak Bóg da. Ten staropolski zwrot słyszałem od mojej babci. Ona zawsze to powtarzała, jak Bóg da.

Donald Trump dzisiaj w Warszawie powiedział:

Zachód osiągnął wielki sukces nie dzięki biurokracji i regulacjom, ale dlatego, że ludzie mieli możliwość podążania za swoimi marzeniami i realizowania swoich dążeń.

W Polsce po wizycie Donalda Trumpa entuzjazm. Politycy rozentuzjazmowani, będą mówili o sojuszu z USA, o umowach gazowych i wielu innych ważnych sprawach. My, Polacy możemy też coś z przemówienia Trumpa wyłuskać, podkreślać to i domagać się od polityków, tak wsłuchanych w głos prezydenta USA, aby zechcieli na to zwrócić uwagę.

Nam Polakom jest potrzebna praktyczna realizacja tych słów. Nam potrzebna możliwości podążania za swoimi marzeniami. Nam potrzeba możliwości realizacji własnych dążeń. Nam Polakom potrzebna jest wolność od gorsetu nadmiernej biurokracji i administracyjnej regulacji. Myślę, że powinniśmy odważnie domagać się od polityków praktycznej realizacji słów wypowiedzianych przez prezydenta Trumpa.

Politycy. Zaprosiliście prezydenta USA, wsłuchiwaliście się w jego głos. Zachwycacie się tym co powiedział. Bardzo dobrze. Domagamy się realizacji właśnie tych mądrych słów! O dokładnie tych:

Taka wieczorna refleksja na podsumowanie udanego dnia.