Krytyka publiczna działa, Radio Kraków poprawiło skandaliczny wpis na stronie internetowej

Okazuje się, że krytyka publiczna działa i działa bardzo dobrze. Wczoraj zawiadamiałem we wpisie Niedouczony dziennikarz Radia Kraków, bez wiedzy elementarnej, wprowadza w błąd odbiorców wywołując panikę, o skandalicznym tytule zamieszczonym na internetowej stronie Radia. W komentarzach pod informacją prasową rozsądni ludzie wyjaśniali różnicę pomiędzy strzelba, a wiatrówką. Być może ktoś w Radio Kraków przeczytał mój wpis.

Dzisiaj za rana już brałem się za pisanie pisma do redaktora naczelnego Radia Kraków, gdy wchodząc na stronę rozgłośni spostrzegłem zmianę wpisu. Dzisiaj wpis już wygląda inaczej:

Było tak jak poniżej, a dzisiaj jest zupełnie inaczej. Tylko link do informacji jeszcze zdradza błąd, który istniał od początku.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/pijany-ze-strzelba-mierzyl-do-ludzi-na-pradniku/

Jest o wiatrówce, jak powinno być o samego początku. Cieszę się, bo nie będę musiał tracić czasu i energii na pisanie pism. Cieszę się, że redakcja zareagowała. Smuci mnie, że taki błąd się zdarzył, że na stronie publicznej rozgłośni istniał przez trzy dni. Reakcja miała miejsce dopiero na trzeci dzień po umieszczeniu informacji. Wpis na stronie Radia został zamieszczony 6 lipca, a poprawki dokonano dopiero 9 lipca. Przez pierwsze dni, kiedy wiadomość cieszyła się największym zainteresowaniem poszła w eter fałszywa informacja.

Jest efekt, może to jest najważniejsze. Ważne jest też to aby istniał trybun, na którym można zwracać uwagę na takie rzeczy.

Jest jeszcze jedna istotna rzecz, którą chciałbym przy tej okazji podkreślić. Wiadomość o zapisie na stronie Radia Kraków otrzymałem od czytelnika bloga, który przysłał mi link do strony. Bardzo za to dziękuję i proszę abyście podobnie robili. Nie jestem w stanie monitorować całego internetu w poszukiwaniu takich spraw, ale gdyby Wam wpadła w oko podobna bzdura, zawiadamiajcie. Na stronie https://trybun.org.pl/o-mnie/ jest formularz do wysłania do mnie wiadomości. Będę starał się to upubliczniać, rozpowszechniać, krytykować i żądać poprawy. Jak widzicie to naprawdę działa. Właśnie w taki sposób, przez wspólne działania możemy walczyć z informacjami nieprawdziwymi, z tworzeniem złych stereotypów o posiadaczach broni palnej.