Poseł PiS Łukasz Rzepecki o ustawie dot. opłaty paliwowej: zła, antyludzka i antyobywatelska

Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska; apeluję do moich koleżanek i kolegów z PiS o wycofanie podpisów pod tą ustawą; wprowadzi szereg podwyżek począwszy od paliwa skończywszy na żywności – mówił w Sejmie poseł PiS Łukasz Rzepecki nt. projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.

“Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą” – powiedział Rzepecki.

“Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa skończywszy na żywności, na usługach transportowych. Nie możemy być jak Platforma Obywatelska w czasie kampanii, która mówiła jedno, a robiła co innego” – powiedział poseł PiS.

“My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów – nie głosujcie za tą ustawą, nie podnoście podatków” – powiedział Rzepecki.

Sejm debatuje w środę nad projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS, który zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr.

Z szacunków projektodawców wynika, że stawka opłaty drogowej zapewni wpływy w wysokości ok. 4-5 mld zł rocznie. Połowa kwoty zostanie przeznaczona na Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast reszta wpływów zasili Krajowy Fundusz Drogowy. (PAP)


Krytykując PiS za stręczenie Polakom obrzydliwego socjalizmu made in MAOwiecki, nie mogę pominąć głos rozsądku. Młody poseł z PiS – Łukasz Rzepecki odważył się na słowa prawdy z trybuny sejmowej. Brawo panie pośle! Mam nadzieję, że więcej znajdzie się takich głosów, bo ten młody poseł powiedział socjalistom z PiS prawdę. Słowa posła Rzepeckiego są w kontraście do socjalistycznych tez, że ma w PiS obawy przed opodatkowaniem lepiej zarabiających, a wręcz przeciwnie – osoby o wysokich dochodach powinny oczekiwać szczególnego rabowania. Okazuje się, że jednak są w PiS obawy przed rabowaniem w podatkach Polaków.

Uzupełnienie.

Poseł Bartosz Józwiak na Twitter zawiadamiam, że frakcja bolszewicka w PiS łamię kręgosłupy moralne tym, którzy odważyli się w PiS sprzeciwić rabowaniu Polaków przez tworzenie podatku, dla niepoznaki zwanego opłatą.

Ten poseł PiS słuchał uważnie przemówienie Donalda Trumpa, tylko czy wytrwa w zaufaniu do prawdziwości tych słów:

Uzupełnienie: