Zamach na życie może trwać bardzo krótko, nie masz racjonalnych powodów oczekiwać pomocy Policji

Toruń, wczoraj 18 lipca 2017 r. Policja otrzymała informacje, że przy ulicy Mickiewicza, w rejonie pomiędzy ulicami Moniuszki a Matejki na Bydgoskim Przedmieściu, słychać było strzały z broni palnej. Informacje potwierdzają świadkowie. Około godziny 13 odcinek ulicy Mickiewicza został w związku ze strzelaniną chwilowo wyłączony z ruchu. Policja weryfikuje uzyskane informacje. Na miejscu sprawdza ślady i przesłuchuje świadków. Z informacji świadków zdarzenia wynika, że do dwóch mężczyzn przebywających akurat pod jednym ze sklepów przy Mickiewicza, podjechał samochód. Wtedy wspomniana dwójka zaczęła uciekać, a z auta padły strzały. Według jednej z relacji jeden z mężczyzn uciekł, a drugi wciągnięty został do samochodu. Policja zabezpiecza ślady. Pomaga jej straż pożarna – jeden z pocisków prawdopodobnie utknął w elewacji bloku.

Więcej znajdziecie tu, oraz zdjęcia: nowosci.com.pl torun.wyborcza.pl

Dalsza informacja jest taka, że Policja zatrzymała dwie osoby, które mogły mieć związek ze strzelaniną, do której doszło we wtorek w Toruniu. Są nimi 41 i 22-letni mieszkańcy miasta. Śledczy szukają kolejnych osób związanych ze sprawą. “Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość uczestników zdarzenia. Jedna z nich sama zgłosiła się do toruńskiego komisariatu. Zatrzymani to 41- i 22-letni mieszkańcy Torunia. Funkcjonariusze pracują nad zatrzymaniem pozostałych osób” – poinformowała rzecznik prasowa toruńskiej policji Wioletta Dąbrowska.


Zaczynając od końca. Strach w Polsce nie tylko użyć broni, ale i niebezpiecznie gdy bandziory użyją broni przeciwko komuś. Stajesz się przez to osobą zamieszaną w strzelaninę i można liczyć nawet na zatrzymanie. Zupełnie jak w kawale o sowieckich zwyczajach, gdy pojawił się komunikat, że obywatel jest zamieszany w kradzież roweru. No jest, bo ukradli mu rower. To tak na marginesie i w formie żartobliwej uwagi.

Kto kim był w tym zdarzeniu mniejsze ma dla mnie znaczenie niż tempo jego przebiegu. Na to chciałem zwrócić uwagę. Merytorycznie i w zakresie wpisu. Polaku, traktujący poważnie swoje życie, w razie brutalnego ataku masz tylko kilkadziesiąt sekund i nie możesz nigdy liczyć na Policję. Po pierwsze nie masz szansy na powiadomienie Policji, po drugie nie zdążą przyjechać, po trzecie pokładając w policyjnej interwencji ufność sam tracisz imperatyw do skutecznej ucieczki lub obrony.

Naprawdę nie ma co słuchać rad, które mogą okazać się wręcz niebezpieczne, że w razie ataku banty trzeba tylko dzwonić na policję. Zachęcam każdego racjonalnego Polaka do uzyskania pozwolenia na broń, niezależnie od tego w jakim celu. Przepis prawa nie ogranicza możliwości korzystania z broni np. w celu sportowym w ramach kontratypu obrony koniecznej.

Ogłoszenie. Proszę o wpłatę środków na tłumaczenie czeskiej ustawy o broni i amunicji. Pisałem o tym pomyśle we wpisie Pozwolenie na broń w Czechach – informacje ogólne. To jest naprawdę istotna sprawa. Musimy w dyskusji o broni posługiwać się zagranicznymi, pozytywnymi przykładami. To znacznie ułatwi przekonywanie, to znacznie utrudni sprzeciw wobec zmian. Na tłumaczenie całej ustawy potrzeba 4500 zł.