Szwajcaria. Szaleniec atakujący piłą spalinową schwytany, wcześniej karany za nielegalne posiadanie broni

Z ciekawością przyglądałem się doniesieniom medialnym o jakimś wariacie, który zaatakował piłą spalinową. Zastanawiałem się dlaczego nie atakował bronią, przecież broń jest stosunkowo łatwo w Szwajcarii dostępna. Dzisiaj ma o te myśli do siebie pretensje, poddałem się lewackiej głupocie. Zapomniałem na moment, że złoczyńca jak chce znajdzie metodę na wyrządzenie krzywdy i żadnej za tą krzywdę odpowiedzialności nie ponosi urządzenie zwane bronią.

Depesza pierwsza z: 2017-07-24 14:08,

tytuł: Szwajcaria/ Co najmniej 5 osób rannych w ataku uzbrojonego w piłę mężczyzny

treść: Co najmniej pięć osób zostało rannych w poniedziałek w ataku mężczyzny, uzbrojonego w piłę łańcuchową na ulicach miasta Szafuza (niem. Schaffhausen) na północy Szwajcarii. Mężczyznę zidentyfikowano, ale wciąż jest na wolności.

Na razie nie wiadomo, z jakich powodów napastnik zaatakował. Według policji nie był to atak terrorystyczny.

Jak poinformowała szwajcarska policja, wszystkie ranne osoby zostały odwiezione do szpitala; dwie z nich mają poważne obrażenia.

Policja całkowicie zablokowała tę część miasta, gdzie doszło do ataku.

Według niemieckojęzycznego dziennika “Blick”, napastnik zaatakował piłą łańcuchową kilku przechodniów.

Rzeczniczka policji Cindy Beer powiedziała telewizji SRF, że policja została poinformowana o incydencie o godzinie 10.39. “Na tym etapie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co się dokładnie stało” – wskazała.

Szafuza to licząca ok. 36 tys. osób miejscowość na północ od Zurychu, w pobliżu granicy z Niemicami. (PAP)

cyk/ mal/

Depesza kolejna, w tzw. międzyczasie była jeszcze jedna o tym, że łobuz jeszcze nie jest złapany, a poszukiwania trwają. W poniższej depeszy informacja, że atak miał miejsce w kasie chorych. Może starał się o skierowanie do psychiatry?

2017-07-25 22:02 (AFP/PAP)

tytuł: Szwajcaria/ Sprawca ataku z użyciem piły schwytany

treść: 51-letni mężczyzna, który w poniedziałek na ulicach miasta Szafuza (niem. Schaffhausen) na północy Szwajcarii przy użyciu piły łańcuchowej zaatakował pięć osób, został schwytany – poinformowała we wtorek wieczorem szwajcarska agencja prasowa ATS.

Poszukiwany z użyciem śmigłowca i psów tropiących znany z imienia i nazwiska bezdomny mężczyzna został zatrzymany w mieście Thalwil na południe od Zurychu.

Ścigano go międzynarodowym nakazem aresztowania, ponieważ zachodziły obawy, że mógł znajdować się w sąsiednich Niemczech. Niemiecka policja również brała udział w poszukiwaniach.

Wciąż nie wiadomo, z jakich powodów napastnik zaatakował ludzi znajdujących się w kasie chorych na starym mieście. Policja wykluczyła jednak zamach terrorystyczny.

Źródło w służbach medycznych podało, że obrażenia jednej z osób są szczególnie ciężkie, ale jej życiu nic nie zagraża.

Szafuza to licząca ok. 36 tys. osób miejscowość na północ od Zurychu, w pobliżu granicy z Niemicami. (PAP)

No i wiadomość z dzisiaj wyjaśnia wszystko. Obłęd musi być widoczny na jego twarzy, skoro zamiast przesłuchania skierowano go na badania lekarskie. Wcześniej karany za nielegalne posiadanie broni.

2017-07-26 11:39 (Media/PAP)

tytuł: Szwajcaria/ Policja: sprawca ataku z użyciem piły miał przy sobie kusze

treść: Mężczyzna, zatrzymany we wtorek po dokonaniu dzień wcześniej ataku przy użyciu piły łańcuchowej w mieście Szafuza na północy Szwajcarii, miał przy sobie dwie gotowe do strzału kusze – poinformował w środę szwajcarski prokurator Peter Sticher.

Poszukiwany z użyciem śmigłowca i psów tropiących bezdomny 50-latek został zatrzymany w mieście Thalwil na południe od Zurychu.

“Podczas zatrzymania podejrzany, który był sam i poruszał się na piechotę, nie stawiał oporu, zachowywał się spokojnie i współpracował (z policją)” – powiedział Sticher na konferencji prasowej.

“Domniemany sprawca miał przy sobie dwie gotowe do strzału kusze i dwie zaostrzone drewniane dzidy” – poinformował przedstawiciel prokuratury. “Nie znaleziono przy nim piły” – zastrzegł. Mężczyzna został skierowany na badania medyczne, do tej pory go nie przesłuchano – wyjaśnił prokurator.

Karany wcześniej za nielegalne posiadanie broni 50-latek zaatakował w poniedziałek piłą łańcuchową pracowników filii kasy chorych w Szafuzie (niem. Schaffhausen). Rannych zostało pięć osób. Motywy ataku nie są znane; policja wykluczyła zamach terrorystyczny.

Mężczyznę ścigano międzynarodowym nakazem aresztowania, ponieważ zachodziły obawy, że mógł przebywać w sąsiednich Niemczech. Niemiecka policja również brała udział w poszukiwaniach. Przedstawiciel policji Ravi Landolt powiedział, że nie wiadomo, w jaki sposób mężczyzna wyrwał się z policyjnej obławy i przebył 60 km z miejsca przestępstwa do miejsca zatrzymania.

Źródło w służbach medycznych podało, że obrażenia jednej z osób są szczególnie ciężkie, ale jej życiu nic nie zagraża.

Szafuza to liczące ok. 36 tys. mieszkańców miasteczko na północ od Zurychu, w pobliżu granicy z Niemcami. (PAP)

Moje wnioski są takie. Jak ktoś chce, to znajdzie metodę na wyrządzenie innym krzywdy. Uniemożliwienie posiadania broni na modłę europejską niczego nie zmieni. Ograniczenie posiadania broni w warunkach europejskich stosuje się jako środek prewencyjny. Prewencyjnie zakazuje się posiadania broni, czyli wszystkim – praworządnym i niepraworządnym obywatelom, na wszelki wypadek, bo każdy może, prawdopodobnie, ewentualnie może być zagrożeniem. Efekt tego zabiegu jest taki, że zagrożenie narasta, bo wariat i tak znajdzie metodę na skrzywdzenie innych – piła, dzida, nóż i wiele innych niebezpiecznych narzędzi, a praworządny jest wobec agresji bezbronny, bo prewencyjnie zakazano mu posiadania broni.

Oto efekty działalności polityków, oto socjalizm, lewicowość w pełnej krasie. Zawsze niesprawiedliwie dla normalnych i zawsze ułatwiając wariatom zadanie.