W USA coraz więcej kobiet kupuje broń i uczy się strzelać

W Stanach Zjednoczonych NRA raportuje o dostrzegalnym wzroście zakupów broni przez kobiety. Kobiety kupują coraz więcej broni dla obrony siebie, swoich rodzin i najbliższych. W USA coraz więcej kobiet odwiedza strzelnice. Powodem tego jest dostrzegalne obniżenie bezpieczeństwa. Oglądając wiadomości, co chwilę można usłyszeć o zabójstwach, porwaniach. To sprawia, że szczególnie matki mogą odczuwać  niepokój.

Ważne jest aby kobiety potrafiły też posługiwać się bronią. Szkoleniowcy na strzelnicach twierdzą, że ważne jest aby ćwiczyć strzelanie z własnej broni, by pokonać obawy przed jej używaniem. Najważniejsze rada dla kobiet jest taka, żeby nie trzymały broni po zakupie w szufladzie. Lepiej nie liczyć na szczęście w razie zagrożenia. Kobiety powinny ćwiczyć strzelanie, aby w trudnej sytuacji umieć się bronią skutecznie posługiwać. Amerykański rynek broni oferuje torebki, różne typy kabur, które pozwalają ukryć broń. Nie każdy chce wyglądać, jakby mówił “zobaczcie, mam broń”.

(źródło graydc.com opracowanie Tomasz Trocki)

Jak sytuacja wygląda w Polsce? Pewnie z uwagi na ogólny wzrost zainteresowania bronią, wzrasta zainteresowanie i kobiet. Myślę sobie, że to dość ważne, aby kobiety też interesowały się bronią. To metoda na ocieplenie wizerunku posiadaczy broni. Fajnie by było gdyby okazało się, że posiadaniem broni interesują się nie tylko faceci ale też i kobiety.

Tak się teraz zastanawiam czy mojego bloga czytają też kobiety. Nie wiem, a chciałbym wiedzieć. gdybyście coś wiedzieli proszę i komentarze.

No i nie sposób nie zwrócić uwagę na praktyczne podejście amerykanów. Jak zagrożenie to posiadanie broni. U nas jak zagrożenie to telefon na policję. To zupełnie dwa światy. Oni są odważni, w nas szczepią tchórzostwo. Nie możemy się na to zgadzać!