Podpisz petycję – sprzeciw wobec likwidacji strzelnicy w Skarżysku-Kamiennej

Autorzy petycji – sprzeciwu wobec likwidacji strzelnicy w Skarżysku-Kamiennej, proszą o wsparcie:

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej i okolic, Drodzy Rodacy, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie swoim podpisem a zarazem poparcia petycji, mającej na celu zachowanie strzelnicy im. Żołnierzy Wyklętych usytuowanej w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Paryskiej 1 obok zalewu Bernatka. Stowarzyszenie 13 Świętokrzyski Korpus Polskich Drużyn Strzeleckich (dalej 13 ŚKPDS ) dwa lata temu podjęło się wielkiego trudu, jakim był remont opuszczonej Strzelnicy na Bernatce przy ul. Paryskiej 1 w Skarżysku-Kamiennej. Strzelnica została gruntownie odnowiona, zbudowaliśmy potrzebną infrastrukturę a z każdym miesiącem poprawiamy jej funkcjonalność. Obecnie jest to jedyna tak dobrze prosperująca strzelnica w okolicy. Wielu Strzelców formacji pro-obronnych, funkcjonariuszy służb mundurowych z naszego miasta i okolic decyduje się na treningi właśnie pod bacznym okiem naszych instruktorów. Atrakcyjności dodaje fakt iż posiadamy dostęp do najnowszych rodzajów broni a profesjonalizm instruktorów i miła obsługa pozwala na udział w zajęciach na strzelnicy początkujących jak i bardziej doświadczonych strzelców. Strzelnica szybko stała się miejscem spotkań lokalnych sportowców, strzelców, środowisk patriotycznych oraz wydarzeń kulturalnych. Należy również podkreślić, że nie jest to obiekt komercyjny a główny nacisk działalności Strzelnicy im. Żołnierzy Wyklętych do poszerzanie świadomości obsługi broni, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz zwiększenie bezpieczeństwa i możliwości obronnych regionu.

(kliknij na rys. aby przejść do petycji)

Infrastruktura strzelnic jest w Polsce szczególnie wrażliwa. Po pierwsze jest konieczna do nauki strzelania, po drugie jest bardzo słabo rozwinięta. Strzelnic jest mało. Powstają wprawdzie nowe, ale jest ich mało, mało, mało. Strzelectwo staje się powoli naszym narodowym sportem. Strzelamy więcej, ale do strzelania muszą być odpowiednie warunki.

Podpisanie petycji to tylko kilka chwil, a być może organizatorom protestu przyda się społeczne wsparcie. Nie zwlekajcie, podpisujcie petycję.