Z cyklu broń ratuje życie – w Teksasie 60 letnia kobieta zastrzeliła napastnika, który wdarł się do domu

USA, Teksas. 60-letnia kobieta z Teksasu nie miała żadnych szans, gdy w poniedziałek rano dwóch intruzów weszło do jej domu. Napastnicy weszli przez otwarte drzwi garażu, mieli broń. Kobieta oddała kilka strzałów. Jeden z napastników zginął na miejscu, policja znalazła przy nim broń. Drugi napastnik uciekł. Kobieta nie została ranna podczas incydentu. Miejscowy szeryf poszukuje drugiego napastnika.

Sąsiadka napadniętej mieszkanki Teksasu powiedziała, że ​​nic dziwnego w tym, że kobieta użyła broni, gdy dostrzegała zagrożenie.  “To pokazuje jacy jesteśmy. Tu jest stan Teksas. Wdzierając się do cudzego domu, narażasz się na strzał” – powiedziała.

(źródło foxnews.com)


Tu jest stan Teksas. Wdzierając się do cudzego domu, narażasz się na strzał. Tak mówią za oceanem. Szeryf odważnej kobiecie oczywiście nie robi nic. Żadnych zarzutów, żadnych zatrzymań, żadnego prewencyjnego odebrania broni. Dosłownie nic. Szuka szeryf drugiego z napastników.

Tu jest Polska gdy ktoś wedrze się do twojego domu, nie waż się bronić. Jak ci się uda dzwoń na policję i czekaj. Ważniejsze abyś był bezbronny niż abyś mógł się bronić. Polska się martwi o twoją bezbronność i pięknie zapewnia prawne bezpieczeństwo. Gdybyś, zupełnie przypadkiem miał jakąś broń, czeka cię kryminał. To pewne jak 2×2. Tak więc Polaku pamiętaj kim jesteś i jaki ma być twój los.

Czy uda się odmienić mentalność Polaków? Nie wiem, ale bardzo na to liczę. Poświęcam na to czas, energię i pieniądze.