Doradca prezydenta USA do Korei Północnej: Nie testujcie USA i Trumpa

Nie testujcie USA i Donalda Trumpa – ostrzegł w środę Koreę Północną doradca prezydenta USA Sebastian Gorka. Oświadczył również, że nikt na świecie nie jest w stanie dorównać amerykańskim możliwościom militarnym.

“My nie jesteśmy tylko supermocarstwem, my byliśmy supermocarstwem, a teraz jesteśmy hipermocarstwem” – oznajmił Gorka w wywiadzie dla telewizji Fox News. “Nikt na świecie, a szczególnie Korea Północna, nie jest w stanie dorównać możliwościom militarnym USA” – dodał.

Gorka stwierdził także, że krytyka prezydenta w tak trudnym okresie w polityce międzynarodowej “jest smutna”.

“Musimy być zjednoczeni. Każdy członek kongresu czy dziennikarz, który uważa, że jego interes jest ważniejszy od bezpieczeństwa narodowego, musi sobie zadać jedno pytanie: Co jest ważniejsze – moja partia czy USA? I jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź na to pytanie” – powiedział doradca prezydenta.

Trump oświadczył w środę na Twitterze, że amerykański arsenał nuklearny jest najsilniejszy w historii. Jak wskazuje agencja Reutera, to kolejne ostrzeżenie prezydenta USA wobec Korei Północnej. (PAP)

Mówię wam, jeden głupi ruch i Kim z Korei wyparuje po nuklearnym ataku. Obawiam się też, że ten ruch nastąpi. Eskalacja konfliktu ze strony komunistycznego satrapy Kima jest tak zaawansowana, że ten głupiec mógł uwierzyć w swe siły. Moim zdaniem każda noc może przynieść ciekawe poranki…

Nie wiem co jest w polskich mediach. Na Twitter nie bardzo dostrzegam powagę sytuacji. W Stanach sprawa naprawdę stała się pierwszą na stronach gazet.

Kibicuje prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, uznaję, że w dzisiejszych czasach jest on ostatnim bastionem naszej cywilizacji.