Antifa jest lewicową organizacją próbującą zburzyć Amerykę – a może by tak popatrzeć jeszcze szerzej…

Emerytowany profesor Uniwersytetu Harvarda Alan Dershowitz powiedział we wtorek w programie “Fox & Friends” w stacji FoxNews , że Antifa (Anti-Fascist Action) jest organizacją stosującą przemoc i próbującą zburzyć Amerykę.

Dershowitz powiedział: „Uważam, że obowiązkiem liberałów jest przeciwstawianie się tym lewicowym ekstremistom”, oraz dodał, że nie powinni oni dopuścić, by z członków agresywnych lewicowych frakcji robić bohaterów.

Profesor, który znany jest ze swoich liberalnych poglądów, powiedział także, że usuwanie z całego kraju pomników konfederatów, ponieważ ktoś uważa je za obraźliwe, stwarza niebezpieczny dla historii precedens.

“Nie gloryfikujmy agresywnych ludzi, którzy burzą te pomniki (…) wielu z nich, nie wszyscy, ale wielu próbuje zburzyć Amerykę” – dodał Dershowitz.

“Antifa to organizacja antyamerykańska, przeciwna wolnemu rynkowi, komunistyczna i socjalistyczna, która stara się cenzorować wolność słowa na kampusach uniwersyteckich (…) używa ona przemocy, a to, że jej członkowie przeciwstawiają się faszyzmowi i paru pomnikom, nie znaczy, że powinno się robić z nich bohaterów lewicy” – mówił.

“Ja jestem liberałem i uważam, że obowiązkiem liberałów jest reagowanie przeciwko lewicowym radykałom, tak samo jak obowiązkiem konserwatystów jest reagowanie przeciwko radykalnej prawicy” – powiedział profesor.

Dershowitz przyznał także, że część historycznych monumentów bardziej pasuje do muzeów, ale liberałowie nie powinni zachowywać się jak stalinowcy i próbować wymazać bądź zmieniać historię.

Profesor wskazuje, że “jeśli zacznie się na nowo pisać historię amerykańskich Afroamerykanów w tym kraju (USA), to należy zacząć od nowa pisać historię dyskryminacji innych grup w Ameryce, jak Żydów, kobiet czy Japończyków”.

W lipcu br. Dershowitz, który jest prawnikiem i komentatorem sceny politycznej oraz “liberalnym zwolennikiem Hillary Clinton”, chciał opublikować felieton w gazecie “The New York Times” (NYT), ale został zignorowany, bo jego punkt widzenia nie zgadzał się z reprezentowanym przez gazetę.

W felietonie tym profesor ocenił, że prezydent USA Donald Trump prawdopodobnie nie popełnił przestępstwa, zwalniając dyrektora FBI Jamesa Comeya. Jak dodał, starał się “dotrzeć do liberalnych mediów”, ale jego punkt widzenia nie zgadzał się “z prezentowaną przez nich (NYT) narracją”.

Joanna Korycińska (PAP)


 

Mechanizm wszędzie ten sam. U nas też spuszczeni zostali ze smyczy UBywatele RP i różni inni podżegacze i nawołujący do siłowego rozprawienia się z polskim rządem. W zachodniej Europie islamiści i lewacy (zamieszki w Hamburgu) destabilizują codzienność. W każdym zakątku cywilizowanego świata jest zamieszanie. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, że to przypadkowe zjawisko? Byłoby to wyjątkowo naiwne.

Od monumentu gdy wcielone zło (komunizm) zostało zinstytucjonalizowane, gdy powstało imperium zła w postaci Rosji, a teraz zaczynają angażować się komunistyczne Chiny, “walką o pokój” zajmują się właśnie te systemy. Od dziesięcioleci komuniści tracą pieniądze i siły na “walkę o pokój” zinstytucjonalizowany pod ich skrzydłami. Kiedyś na terenie Ameryki o pokój “walczyli” naćpani hipisi, teraz o pokój “walczą” antyfaszyści. Przypominam, że tow. Stalin zawsze był wielkim, w skali całego świata, antyfaszystą!

Moim zdaniem bardzo ciekawe światło rzuca coś co znalazłem dzisiaj w sieci. Dzisiaj trafiłem na Twitter na bardzo ciekawą rzecz. W telewizji ukraińskiej 1+1 w programie „TSN. Tydzień” pokazano wywiad z oficerem Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji (FSB), specjalistą od organizacji terrorystycznych. Powiedział w nim, że za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml. Choć mówi się o tym od dawna, dotąd nie było na to dowodów.

 

Moim zdaniem oni wszyscy mają jednego możnego władcę. Nie podam nazwiska, ale moim zdaniem można go szukać rozglądając się po Pekinie lub Moskwie. Z tym patrzeniem będzie w Polsce niestety trudno i coraz trudniej, bo w katolickim państwie źle się patrzy z podejrzliwością na miejsca, które miłuje duchowy szef Polaków. Duchowym szefem Polaka-katolika jest Franciszek Papież, a Franciszek Papież szczególnym i to pozytywnym zainteresowaniem obdarza Pekin i Moskwę. Czy ktoś zaprzeczy tym faktom?

Oj czarno widzę przyszłość Polski… chyba, że Polacy w miejsce Franciszka uznają za swojego duchowego szefa Jezusa objawionego w Biblii i to bez czyjegokolwiek pośrednictwa, indywidualnie każdy Polak z osobna. Zdaje mi się, że innego rozwiązania nie ma. Ta walka toczy się najpierw w umysłach, tam kształtuje się pojęcie fałszu i prawdy. Gdyby ktoś chciał Nowy Testament aby poznawać prawdę, wyślę z wielką radością. Nowy Testament jest lekarstwem na wiele rodzajów głupoty. Szczegół we wpisie – Dostawa amunicji na zło, głupotę i socjalizm.