“za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml”

Jestem pewny, że już pisałem o tym, iż moim zdaniem za terroryzmem islamskim w Europie stoi Kreml. Dość jednoznacznie już w listopadzie 2015 roku – W oparach brukselskiej głupoty świta mi pewna myśl. Kawał czasu temu, a dzisiaj proszę co znalazłem w internecie. 
Portal jagiellonia.org podjął wysiłek i przetłumaczył to co oficer FSB ma do powiedzenia w sprawie zaangażowania FSB w islamski terroryzm. W telewizji ukraińskiej 1+1 w programie „TSN. Tydzień” pokazano wywiad z funkcjonariuszem Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Oficer FSB, specjalista od organizacji terrorystycznych, powiedział w nim, że za aktywną działalnością terrorystów w Europie i USA stoi Kreml.
Jak dla mnie żadna nowość, ale Polska jest tak blisko Rosji, że zagłuszanie tej prawdy jest dość skuteczne. Słuchałem kiedyś redaktora Witolda Gadowskiego, w jednym z jego komentarzy opisywał mechanizm powstania państwa islamskiego. Nie będę szukał tego odcinka, gdyby komuś się udało proszę wkleić w komentarzu.
Otóż redaktor Gadowski zaprezentował dokładnie ten sam mechanizm, o którym mówi oficer FSB z powyższego nagrania. Jeden i drugi wskazuje, że państwo IS zostało założone przez byłych oficerów armii irackiej Saddama Husejna – członków partii BAAS. Oni wszyscy byli sojusznikami ZSRR, studiowali w Moskwie, z KGB (poprzednik FSB) mieli relacje. Nie tylko ci dwaj o tych oczywistych faktach mówią. W Biuletynie z maja 2016 r. Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, dokładanie taka sama teza jest wyrażona.
Ta teza ma również pewne znaczenie dla Polski. Otóż, w Polsce jest całkiem liczna grupa osób stawiających tezy, że to właśnie Rosja jest nas w stanie od terroryzmu uwolnić. Rosja jest prezentowana jako walcząca z państwem IS, dbająca i filary cywilizacji zachodniej. W tej narracji uczestniczą też zacni duchowi przywódcy Polaków, z papieżem Franciszkiem na czele. Co o nich myśleć w świetle rewelacji oficera FSB…?