Nożownik w Warszawie, tylko jakiego on pochodzenia?

PAP podaje: policja zatrzymała mężczyznę, który chodził z nożem i zranił policjanta. Stołeczna policja zatrzymała mężczyznę, który w centrum Warszawy chodził z nożem; w trakcie zatrzymania zaatakował jednego z policjantów – poinformował PAP w czwartek starszy aspirant Rafał Retmaniak z zespołu prasowego KSP. Policja ustala personalia mężczyzny.

“Przed godz. 16 otrzymaliśmy zgłoszenie, że ulicą Ordynacką idzie mężczyzna, który ma przy sobie niebezpieczne narzędzie. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, zauważyli mężczyznę, który ma przy sobie nóż. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję, w jej trakcie mężczyzna ranił jednego z policjantów w okolicach twarzy” – podał Retmaniak.

Policjant został opatrzony na miejscu. “Na tę chwilę z moich informacji wynika, że nie wymaga on żadnej hospitalizacji, aczkolwiek został do niego skierowany psycholog” – dodał.

“Obecnie policja ustala personalia mężczyzny. Mężczyzna nie współpracuje z policjantami” – dodał Retmaniak. (PAP)

Szczerze pisząc PAP nie wierzę, bo kilka razy przekonałem się, że oni uskuteczniają poprawność polityczną.

Na fanpage nieco inne informacje.

info z oststniej chwili – policja w Warszawie zatrzymała w okolicy Nowego Świata mężczyznę arabskiego pochodzenia. Mężczyzna miał przy sobie nóż i pistolet, podczas próby zatrzymania zranił w twarz policjanta. Został obezwładniony i zatrzymany. Sprawa z racji miejsca zatrzymania, wydaje się być związana z imprezami kulturalnymi które mają mieć miejsce dziś wieczorem w WWa. 

Nie wiem jakie są rzeczywiste fakty. Trzeba poczekać, może dowiemy się czegoś więcej. Chociaż… milicja będzie trzymała fakty w tajemnicy, bo przecież to nie może być islamista. No nie może, bo przecież minister Błaszczak tyle razy zapewniał, że Polska jest bezpieczna, że nie mogą w Polsce zdarzyć się fakty przeciwne tej prawdzie.

Nie mogą, bo jeszcze ktoś by pomyślał, że jednak ten trybun ma rację wołając o prawo Polaków do broni.

Do Rzeczy pisze, że nożownikiem jest 24 letni Izraelczyk.