Związek Stowarzyszeń “Prawo do broni” projekt statutu – zapraszam do współpracy

Kończą się wakacje, wracam do tematu związku stowarzyszeń, którego celem miałoby być forsowanie prawa do broni w przyszłej Konstytucji. O wstępnych założeniach pisałem we wpisie Stwórzmy związek stowarzyszeń w celu forsowania prawa do broni w przyszłej polskiej konstytucji. Propozycji na nazwę było całkiem sporo. Mi osobiście najbardziej podoba się nazwa Związek Stowarzyszeń “Prawo do broni”, bo przecież tak naprawdę o prawo do broni nam chodzi. Jest też praktyczny powód, który mnie skłania do tej nazwy, to domena internetowa prawodobroni.org, którą dysponuję. Na Facebook też strona działa już od jakiegoś czasu.

Czas na dalsze kroki organizacyjne, bo widzę, że debata o konstytucji się wzmaga, a Prezydent coraz więcej i częściej mówi, że Konstytucja powinna być przygotowywana przez obywateli. Nie możne zabraknąć tam głosu środowisk strzeleckich. Jak zabraknie to się okaże, że przegapiliśmy moment w historii. Niestety środowiska strzeleckie mają pewną wadę, jak i inne. Nie jesteśmy jednolici, czasem nawet jesteśmy skonfliktowani. Nie musimy się zgadzać we wszystkim, zgadzajmy się w tym jednym, że prawo do broni powinno być w jakiejś formie wpisane w naszej Konstytucji i jedynie w tym celu zawiążmy ten związek. W pozostałym zakresie możemy się różnić, spierać i nie mieć jednego zdania. Spróbujmy jednak skontrować propozycję konstytucyjnego zapisu i podejmijmy wysiłek jego forsowania. Pamiętajcie, że samo się nie zrobi, a politycy nie będą o tej ważnej sprawie pamiętać.

Proszę wszelkie uwagi pisać w komentarzach na trybunie, albo pisać do mnie emailem. Z uwagi na to, że wpis ten rozpowszechnię w sieci, nie będę w stanie przeczytać i odnieść się do komentarzy, które pojawią się w innych miejscach. To technicznie niewykonalne.

Przygotowałem wstępny projekt statutu Związku Stowarzyszeń “Prawo do broni”. Każdy kto jest zainteresowany poważnym udziałem w jego tworzeniu niech pobierze plik tekstowy i tam nanosi poprawki, a następnie do mnie przesyła na adres andrzej@turczyn.pl .

Zapraszam także do zgłaszania się przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji abyśmy mogli omówić szczegóły powstania związku stowarzyszeń. Marzy mi się, aby ten związek powstał w Krakowie. To moim zdaniem będzie dobre miejsce. Kraków do kolebka naszej tradycji, a my do tradycji chcemy powrócić.

Proszę także o pomysły graficzne. Grafika też przemawia. Współpracuję z grafikiem, ale niech ci co mają zmysł graficzny też myślą, tworzą i wysyłają do mnie emailem propozycje. Grafika, hasła dzisiaj w internecie można wiele zdziałać, ale trzeba mieć narzędzia.

 

Projekt statutu w pliku tekstowym:

stat.prawodobroni1

Projekt statutu w pliku pdf:

Download (PDF, 387KB)

 

Zachęcam także do wpłat na potrzeby organizacyjne Związku Stowarzyszeń Prawo do broni. Póki co na rzecz Fundacji Trybun.org.pl, bo ten podmiot, oczywiście za sprawą mojego działania, podejmie trud i wysiłek zebrania stowarzyszeń i powołania związku. Pieniądze są potrzebne, dzisiaj wiele potrzebnych spraw można po prostu kupić. Np. reklama, grafika, promocje postów na Facebook. To wszystko odbywa się za pieniądze. Nie jestem w stanie przyjąć całego obciążenia wydatków organizacyjnych przy pomocy moich pieniędzy i mojej karty kredytowej. Niech sumienie wam podpowie ile trzeba wpłacić.

 

Uzupełnienie 27.08.2017 r. Kolejne wersje statutu, z poprawkami, wersja tekstowa i pdf

stat.prawodobroni2

Download (PDF, 387KB)