Kolejny zestaw słów i obrazów na polskim poralu, fałszywie obrzydzający posiadaczy broni

Portal PIKIO przeszedł chyba inne portale w szczuciu na posiadaczy broni. Wejście smoka, dzieci, krew, broń…. Można powiedzieć rzeźnia.

Najpierw tytułu, ten już wzburza, bo rzeczywiście trzeba mieć nie za bardzo w głowie poukładane aby sięgać po broń przeciwko dzieciom.

 

Zaraz po tytule prawdziwe wejście smoka – dzieci, krew, broń…. Zdjęcie obryzgane krwią, w domyśle niewinnych dzieci. Można powiedzieć rzeźnia jakiegoś obłąkanego wariata, posiadacza broni zarazem. Taki przekaz krzyczy z zestawu tytuł+zdjęcie.

Jest jak przypuszczałem, czyli znowu wiatrówka w akcji. W samym tekście oprócz mrącej krew w żyłach narracji, krwawego zdjęcia są i fakty. Fakty są takie: Mężczyzna postrzelił 12-letnią dziewczynkę z wiatrówki; Na szczęście rana okazała się niegroźna dla jej zdrowia i życia. Skąd wzięła się krew? Skąd wzięła się broń? Dlaczego zostało zestawione obryzgane krwią zdjęcie dzieci z bronią?

Sam widok tytułu i zdjęcia napawać może czytelników PIKIO lękiem przed posiadaczami broni. Akurat ja się nie zląkłem, bo doskonale wiem, że trwa jakaś głupawa moda wiatrówki nazywania bronią i przy pomocy ocen piszących dziennikarzy nakręcanie atmosfery grozy związanej z bronią. Wiedziałem, a przynajmniej przypuszczałem, że to sprawa jakiegoś stukniętego wiatrówkowa, a nie posiadacza broni. Wiatrówkowicza, czyli kogoś kto nie jest posiadaczem broni, a to co posiada bronią nie jest.

Rozumiem, że w jakimś ogólnie potocznym języku można o wiatrówce pisać broń. Ale jak relacjonuje się życie, należy posługiwać się językiem nie sensacji, a faktu. Fakty zaś są takie, że broń jest zdecydowaniem czym innym niż wiatrówka. Pisząc broń kieruje się niechęć na posiadaczy broni. Posiadacze broni to są osoby praworządne, sprawdzone, zbadane.

PIKIO.PLto bezstronny serwis informacyjny, który najszybciej zbudował swoją pozycję na rynku mediów! Z pasją piszemy dla milionów użytkowników o wydarzeniach z kraju i ze świata, polityce, gospodarce, technologii, społeczeństwie, kulturze i lifestyle! – tak piszą o sobie. Rzeczywiście z pasją napisany jest ten krótki tekst. Ktoś z pasją stara się obrzydzić posiadaczy broni Polakom.