Donald Trump: Rozmowa nie będzie odpowiedzią na kolejną próbę rakietową Korei Północnej

Prezydent Donald Trump odrzucił w środę możliwość jakichkolwiek rokowań dyplomatycznych z Koreą Północną, zaznaczając, że “rozmawianie nie będzie odpowiedzią” na najnowszą północnokoreańską próbę rakietową, która wzburzyła opinię międzynarodową.

“USA rozmawiały z Koreą Północną i wypłacały jej haracze przez 25 lat. Rozmawianie nie będzie odpowiedzią!” – napisał Trump na Twitterze.

Korea Północna wystrzeliła we wtorek rakietę balistyczną, która po przeleceniu nad japońską wyspą Hokkaido spadła do Oceanu Spokojnego. Według przedstawicieli władz USA, mógł to być pocisk KN-17, znany także pod nazwą Hwasong-12 (Mars-12). Jego maksymalny zasięg szacowany jest przez różne źródła na 3700 do 6000 kilometrów.

Pjongjang złamał w ten sposób po raz kolejny nałożony na niego przez Radę Bezpieczeństwa ONZ zakaz prac nad bronią jądrową i pociskami balistycznymi. Służące wyegzekwowaniu zakazu międzynarodowe sankcje okazały się na razie bezskuteczne. (PAP)


Moim zdaniem to najwyższy czas, aby przemówiły rakiety. O ile świat ma ostać się w obecnym kształcie kształcie, jeszcze przez jakiś czas, muszą do komunistów przemówić rakiety. Przez cały dziesięciolecia rosły tyranie jak w Korei Północnej, czas utrudnić im spokojne rozwijanie się i życie.

To moje zdanie jakie w tej sprawie mam.