XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

Niemal 600 wystawców z 27 krajów zaprezentuje sprzęt wojskowy oraz nowoczesne, militarne rozwiązania techniczne podczas jubileuszowego XXV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach. Impreza rozpocznie się we wtorek 5 września 2017 r.

Podczas MSPO swoje nowości zaprezentuje partner strategiczny imprezy – Polska Grupa Zbrojeniowa. Pokazywane będą flagowe produkty PGZ, m.in.: samobieżny moździerz Rak, armatohaubica Krab, przeciwlotnicze rakiety Grom i Piorun oraz karabinki MSBS.

Wśród wystawców są producenci uzbrojenia zainteresowani perspektywami wprowadzenia do polskiego wojska nowych śmigłowców, samolotów myśliwskich, okrętów podwodnych i nawodnych oraz zestawów obrony powietrznej. Swoje produkty będą prezentowali także światowi potentaci rynku zbrojeniowego w tym Airbus, Bell Helicopter, Boeing, Leonardo, Lockheed Martin, Raytheon, Saab Technologies, konsorcjum Eurofighter.

Podczas imprezy wystawę narodową, która jest tradycją MSPO, przedstawi Korea Południowa. W targach ma uczestniczyć minister obrony Korei Południowej Jei Guk Jeon.

Teren wystawienniczy MSPO obejmie 27 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Dużą część ekspozycji zajmie Wystawa Sił Zbrojnych RP organizowana pod hasłem “Innowacyjność, Technika, Skuteczność”. Wśród wystawców znajdą się Ministerstwo Obrony Narodowej, Wojska Obrony Terytorialnej, instytuty i uczelnie wojskowe. Część ekspozycji to wystawa “Tysiąclecie oręża polskiego”. Pod tym hasłem w weekend odbędą się – po raz pierwszy w historii targów – Dni Otwarte. Chętni będą mogli z bliska obejrzeć potencjał obronny polskiej armii. Zwiedzającym udostępniona zostanie także część ekspozycji PGZ.

XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego potrwa do piątku. Pierwsza edycja wystawy odbyła się w 1993 r. Od tego momentu, przedsięwzięcie jest uważane za jedną z najważniejszych oraz największych tego typu imprez w Europie Środkowej. MSPO towarzyszą XXIII Międzynarodowe Targi Logistyczne “Logistyka”. (PAP)

Na zaproszenie, które otrzymałem z Fabryki Broni “Łucznik” Radom, jutro będę zwiedzał targi. W związku z tym jutro na Trybunie pewnie nie będzie nowych wpisów. Mam nadzieję, że wyjazd zaowocuje kolejnego dnia. Z targów MSPO będę za to nadawał na Twitter. Już się cieszę na to wszystko co uda mi się tam zobaczyć i o czym uda dowiedzieć.