Morderstwo z wykorzystaniem broni palnej, także morderca został z broni palnej zastrzelony

2017-09-11 06:35 (AP/PAP)

USA/ Co najmniej 8 osób zginęło wskutek strzelaniny w północnym Teksasie

Co najmniej osiem osób zginęło w wyniku strzelaniny w jednym z domów w Plano na północy stanu Teksas, na południu USA – poinformowały w niedzielę czasu lokalnego miejscowe władze. Podejrzany o otwarcie ognia mężczyzna został zastrzelony przez policję.

Do incydentu doszło około godziny 20 w mieście oddalonym o około 30 km na północy wschód od Dallas.

Jak poinformował rzecznik policji w Plano, David Tilley, kiedy pierwszy funkcjonariusz przybył na miejsce i wszedł do domu, zastał w nim mężczyznę, który strzelał. Policjant otworzył ogień i zabił podejrzanego.

Włącznie z zastrzelonym przez policję napastnikiem w incydencie śmierć poniosło osiem osób, a dwie zostały ranne. Na razie nie ujawniono ich tożsamości, ale prawdopodobnie wszyscy byli osobami dorosłymi – precyzuje agencja Associated Press.

Na razie nie wiadomo, jakie były motywy działania sprawcy. W sprawie wszczęto śledztwo. (PAP)


Gdy ktoś zabija używając broni palnej od razu jest to relacjonowane jako strzelanina. Coś mi nie pasuje w takim opisywaniu rzeczywistości. Moim zdaniem używanie słowa strzelanina oznacza, że następowała wymiana strzałów. Gdy ktoś zabija używając broni, jaka to strzelanina? Chociaż z drugiej strony znalazłem w internecie w Słowniku Języka Polskiego takie zdefiniowanie słowa strzelanina: strzelanina «strzały padające jeden za drugim; też: odgłosy takich strzałów». No trudno jest jak jest, świata z dzisiaj na jutro nie zmienię, ale staram się zwracać uwagę na to co moim zdaniem istotne.

Broń palną wykorzystał złoczyńca, broń palną wykorzystał policjant. Agencje prasowe wciąż jeszcze nie podają o co w tej zbrodni chodziło. O dalszych szczegółach będę zawiadamiał. Osiem osób zastrzelonych… tam musiało nastąpić coś niecodziennego.