“Przyjdź ustrzelić bolszewika” – w Koszalinie 10 strzałów ku chwale Ojczyzny

17 września 2017 r. o godz. 10:00 na strzelnicy UNIA w Koszalinie (ul. Szczecińska 25A, Koszalin) rozpocznie się otwarta impreza strzelecka z cyklu „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Będziemy w ten sposób upamiętniali zdradziecką napaść Sowietów na Polskę w dniu 17 września 1939 roku.

Przewidziana jest jedna konkurencja – 10 strzałów z pistoletu/rewolweru centralnego zapłonu. Tarcza będzie do wyboru „historyczna – bolszewik” lub tradycyjna sportowa-pierścieniowa.

Cena udziału w imprezie z własną bronią i amunicją to 20 zł. Na strzelnicy będzie dostępna broń i amunicja (wraz z instruktorem) dla osób bez pozwolenia na broń (dodatkowa odpłatność 20 zł).

 

“Przyjdź ustrzelić bolszewika !!!”

Wzywam wszystkie Organizacje i Stowarzyszenia oraz Obywateli i Obywatelki by w strzelaniu tym wzięli jak najliczniejszy udział, pamiętając, że ucząc się strzelać ćwiczymy oko i dłonie w obronie Ojczyzny.

Być dobrym strzelcem to pierwszy obowiązek nie tylko żołnierza, ale każdego obywatela Rzeczypospolitej. 

Kultywując strzelectwo spełniamy obowiązek wobec Ojczyzny i wykonujemy wezwanie Marszałka Józefa Piłsudskiego: każdy żołnierz obywatelem – każdy  obywatel żołnierzem.