Jestem chrześcijaninem, a nie katolikiem, przepraszam pacyfistą…

Od dwóch już chyba lat istnienie na Facebook strona #jestemchrzescinaninem, która została założona przez pastora Pawła Chojeckiego z lubelskiego kościoła biblijnych chrześcijan, pod nazwą Kościół Nowego Przymierza. Pastor Chojecki zainspirowany moim zdjęciem, stworzył całą stronę, która wzbudza zainteresowanie. W związku z faktem, że jestem jednym z administratorów tej strony, redaktor Rafał Wolny z Radia Koszalin poprosił mnie o kilka zdań o idei powstania i przesłania tej strony. Powstał z tego moim zdaniem bardzo ciekawy materiał, który zmotywował mnie do zatytułowania tego wpisu jak wyżej.

Zmotywował mnie w taki sposób, bo pięknie moje słowa zostały skontrastowane z księdzem rektorem z seminarium w Koszalinie. Wyszło z tego – ja chrześcijanin z karabinem, ksiądz rektor z przesłaniem miłości koniecznie bez karabinu.

(Kliknij na zdjęcie, aby przejść do materiału Radia Koszalin)

Po przeczytaniu i wysłuchaniu radiowego materiału.

Gdyby jeszcze ksiądz rektor powiedział, jednego nie zaniedbuj, drugim się kieruj, nie miałbym pretensji. Jednak nie powiedział. Za to ja panu redaktorowi powiedziałem, czego nie ma wprawdzie w nagraniu, że najlepszą instrukcją obsługi karabinu jest Biblia, z ważnym przykazaniem: nie morduj.  Wręczyłem także panu redaktorowi najlepszą amunicję na zło, głupotę i socjalizm – Nowy Testament.

Katolicki duchowny wyraźnie chciał się zdystansować od zestawienia: jestem chrześcijaninem i mam karabin. Jakby to parzyło. Katolicyzm dzisiaj to religia pacyfistyczna, prowadząca na potępienie swoje owieczki. Nie złośćcie się na mnie katolicy, którzy uważacie, że katolik nie jest pacyfistą. Rozumiem wasze przekonanie, ale wasi pasterze zdaje się, że chcą prowadzić was w zupełnie inną niż wy chcecie stronę. To nie wy decydujecie czym jest katolicyzm i w co macie wierzyć. O tym decydują wasi katoliccy pasterze, bo katolicyzm to struktura na wskroś feudalna, z panem, książętami kościoła i poddanymi woli pana.

Na koniec zachęta do sprawdzenia jak to jest naprawdę. Nie wierzcie bez powodu w to co ja wam piszę. Sprawdźcie sami czy jest tak jak mówi ksiądz rektor, czy tak jak ja opowiadam. Aby to sprawdzić trzeba sięgnąć po Biblię, a co najmniej po Nowy Testament. Tam sprawdzicie sami, na własne ryzyko i własną odpowiedzialność, czy Jezus nauczał jak mówi ksiądz rektor czy Jezus nauczał jak mówi chrześcijanin z karabinem. Nowy Testament możecie otrzymać zamawiając go ze strony idzpodprad.pl lub w sposób opisany przeze mnie we wpisie Dostawa amunicji na zło, głupotę i socjalizm. Warto wiedzieć jak w rzeczywistości się ważne rzeczy mają.

(Jedno sprostowanie. W materiale dźwiękowym mówiłem o zamachu dokonanym przez islamistę, pomyliłem, to był ateista)