Imigranci niosą Europie nie tylko islamski terroryzm, ale i poważną przestępczość kryminalną

Dwie młode kobiety zabił w niedzielę nożem przed głównym dworcem kolejowym w Marsylii mężczyzna, którego zaraz potem zastrzelił ochraniający dworzec żołnierz – poinformowały władze policyjne, zaznaczając, że był to “prawdopodobnie czyn terrorystyczny”.

Atak został przeprowadzony około godziny 13.45. Według trzech źródeł policyjnych jego sprawca wykrzykiwał “Allahu Akbar” (po arabsku “Bóg jest wielki”).

Mające 17 i 20 lat ofiary doznały krwawych ran – podały dwa źródła policyjne, precyzując, że pierwszej z nich zabójca podciął gardło, a drugą pchnął nożem w brzuch.

Napastnika zastrzelił żołnierz ochraniający dworzec w ramach antyterrorystycznej operacji Sentinelle. “Gdyby nie było tam wojska, zginęłoby znacznie więcej ludzi” – powiedziała radiu France Bleu Province deputowana do francuskiego parlamentu z regionu Marsylii Samia Ghali.

Jak podało źródło policyjne, sprawca zamachu był znany władzom w związku z popełnionymi przestępstwami pospolitymi.

Według dwóch źródeł policyjnych napastnik miał ze sobą nóż rzeźnicki, liczył około 30 lat i wyglądał na mieszkańca Afryki Północnej. Jedno z tych źródeł podało, że nie znaleziono przy nim dokumentów osobistych.

“Uważam, że siły bezpieczeństwa zareagowały nadzwyczaj szybko. Trudno byłoby zrobić więcej, skoro widać, że odległość między zwłokami ofiar i napastnikiem to tylko 10 metrów, zatem interweniowały one szybko” – powiedział rozmawiając na miejscu zamachu z telewizją BFM przewodniczący rady regionu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże Renaud Muselier.

W związku z zamachem do Marsylii udał się francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb. Otoczenie dworca Saint-Charles zostało zablokowane przez około 200 funkcjonariuszy policji. Francuskie koleje SNCF wezwały do unikania podróży do Marsylii, a 200 pociągów zostało przekierowanych na inne trasy lub oczekuje na dalszą jazdę na stacjach w regionie.

Prezydent Francji Emmanuel Macron napisał na Twitterze, że jest “głęboko wstrząśnięty barbarzyńskim atakiem w Marsylii”, wyrażając jednocześnie uznanie dla “biorących udział w operacji Sentinelle żołnierzy i policjantów, którzy zareagowali z zimną krwią i skutecznie”. (PAP)


Kto myśli, że imigranci przybywający do Europy z Afryki i Bliskiego Wschodu niosą tylko święty dla nich islam, jest w błędzie. Oni niosą ze sobą również zwyczajną brutalizację życia codziennego. Ta wiadomość to doskonały na to przykład. Wcale zadźganie dwóch kobiet nie musiało być na chwałę allacha. Mogło nie być na niczyją chwałę, a być zwyczajnym mordem.

Na szczęście był w pobliżu uzbrojony dobry człowiek, który zrobił z broni palnej należyty użytek. Broń palna właśnie do tego służy, to jej pierwsze zastosowanie. Bronić ludzi przed zwyrodniałymi mordercami przez ich skuteczne eliminowanie. Nie jest prawdą, że broń to urządzenie stworzone do zabijania. Broń służby to powstrzymywania morderców, którzy czasem w celu mordowania używają tego urządzenia.