W Radiu Koszalin rozmowa o broni palnej z panem psychologiem

W następnym dniu po pierwszym czytaniu projektu ustawy o broni i amunicji, dałem się zaprosić do studia Radia Koszalin. Muszę przyznać, że stosunkowo często radiowi dziennikarze proszą mnie na krótkie rozmowy. Lubię chodzić do radiowego studia w Koszalinie.

Bardzo nie lubię za to uczestniczyć w debatach o broni palnej ze skrajnymi lewakami. To nie z tego powodu, abym czegoś się obawiał. Po prostu szkoda trochę mi czasu, bo efekt edukacyjny dla społeczeństwa raczej żaden. Taki ideolog lewych antywartości na ogół nie reaguje na żadne argumenty. Można mówić, przekonywać, a on i tak będzie opowiadał swoje.

Zdarzyło się, że spotkałem się w jednym studiu z byłym członkiem komunistycznej partii Razem, to już wiele wyjaśnia. Do tego, szczerze piszę nie wiedziałem, współuczestnik audycji jest psychologiem. Na wizytę w Radiu zaopatrzyłem się w kilka egzemplarzy magazynu Arsenał. Pomyślałem, że dam panu redaktorowi oraz panu, z którym będę dyskutował. Przed wejściem do studia podszedłem do pana psychologa, przywitałem się i wręczam mu magazyn Arsenał. To dla pana, mówię zupełnie szczerze, chcąc zainteresować sprawami broni palnej. Pan mi na to sucho odpowiedział, nie dziękuje, nie jestem zainteresowany. Wzruszyłem ramionami, cóż ja mogę uczynić, chciałem pomóc panu psychologowi spojrzeć na problem broni z zupełnie innej strony.

Co wyszło z rozmowy w studio radiowym, oceńcie sami:

Po audycji zachęcałem pana redaktora aby nie zapraszał więcej przeciwników dostępu i zwolenników racjonalnych rozwiązań, do jednego studia. Szkoda czasu, przecież nie ma szans na przekonanie w rozmowie o broni, do posiadania broni. To przecież nie jest dyskusja na argumenty, a na emocje. Indywidualne przekonania człowieka na temat posiadania broni pokazują jednoznacznie to w co ten człowiek wierzy. A tak na marginesie, wyobraźcie sobie jakie orzeczenia psychologiczne wydawałby pan psycholog, który ze mną dyskutował, każdemu kto ubiegałby się o broń palną… Tak to jest moim zdaniem, że psycholog uskutecznia własny światopogląd w tym co robi.

W najbliższy wtorek będę w Telewizji Polskiej program 2 w programie “pytanie na śniadanie”. Mam nadzieję, że sam będę mógł o broni mówić, bez konieczności prostowania wszystkiego tego co może na antenie powiedzieć jakiś skrajny lewak. Naprawdę strasznie nie lubię mówić o tym jakie głupoty wymyślają lewacy, chciałbym aby oni pletli głupoty o tym co ja mądrego powiem…