Amerykańskie NRA wydało oświadczenie po masakrze w Las Vegas

NRA (Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki) w oświadczeniu po strzelaninie w Las Vegas wezwało ATF (federalne biuro ds. alkoholu, tytoniu, broni palnej i materiałów wybuchowych) do sprawdzenia czy nakładki na karabiny samopowtarzalne, wywołujące efekt broni samoczynnej, są zgodne z federalnymi przepisami. NRA zasugerowało, że konieczne mogą okazać się nowe przepisy dla takich urządzeń, które używane były przez zamachowca w niedzielnej masakrze. “NRA uważa, że ​​urządzenia przeznaczone dla karabinów samopowtarzalnych, powodujące działanie jakby były w pełni samoczynne, powinny podlegać dodatkowym przepisom”, stwierdziło NRA w oświadczeniu.

Chodzi o urządzenia (konwersje) wykorzystujące efekt odrzutu broni po wystrzale do skutecznego przekształcania karabinów samopowtarzalnych, na działające jak samoczynne. Takie urządzenia zostały znalezione na karabinach używanych przez mordercę z Las Vegas – Stephena Paddocka.

Przedstawiciele NRA zazwyczaj nie komentują tzw. masowych strzelanin. W czwartkowym oświadczeniu największe na świecie stowarzyszenie  strzeleckie jasno stwierdziło, że kontrola posiadania broni nie jest odpowiedzią na takie tragedie. “W wyniku złego i bezsensownego ataku w Las Vegas Amerykanie szukają odpowiedzi na pytanie, jak można zapobiec przyszłym tragediom. Niestety, pierwszą odpowiedzią niektórych polityków jest wezwanie do większej kontroli posiadania broni. Zakaz posiadania broni dla praworządnych Amerykanów, w następstwie przestępstwa szaleńca, nie będą zapobiegały przyszłym atakom.” – stwierdzają przedstawiciele NRA.

W coraz bardziej niebezpiecznym świecie, czytamy w oświadczeniu, NRA skupia się na misji wzmacniania drugiej wolności Amerykanów, prawie do broni, aby mogli bronić siebie, swoje rodziny i lokalne społeczności. W oświadczeniu znalazło się również wezwanie skierowane do Kongresu o uchwalenie ustawy zapewniającej uznawanie przez stany prawa do noszenia broni nabytego w innym stanie.

(źródło foxnews.com nraila.org)

Komentatorzy wskazują, że stanowisko NRA wywołane było deklaracjami republikanów, dotyczącymi konieczności weryfikacji przepisów federalnych. Strach, właśnie strach. Ten mord miał i ma za cel wywołać strach w Amerykanach. Zasiać wątpliwość, czy ich prawa są słuszne, a później zburzyć fundamenty ich cywilizacji. Jak ich cywilizacja zostanie zniszczona i nasza się nie ostanie. Przywołuję to co powiedział o strachu w kontekście wydarzeń z USA pastor Paweł Chojecki. Warto o tym pamiętać.

Praworządni Amerykanie i wszyscy inni praworządni posiadacze broni, nie mają prawa przyjmować na siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności za to co uczyni morderca Paddock w Las Vegas. Niech odpowiedzialność ponoszą za to ci, którzy wzbudzili w Paddocku nienawiść, która dała morderczy skutek. Wkrótce dowiemy się szczegółów, motywy tego szaleńca będą znane. Już pojawiają się pierwsze doniesienia, że ten człowiek był pod wpływem lewackiej ideologii.

Jak wynika z oświadczenia Amerykańskie NRA dalekie jest od strachu. Dobrze! Marzy mi się taka organizacja w Polsce.