“najlepszym i najskuteczniejszym sposobem zniewolenia narodu jest jego rozbrojenie, nie można robić tego jednak otwarcie”

Niemcy w niedawnej historii solidnie starali się o to aby Polacy byli rozbrojeni. Było to ich wielką troską. Oto historyczne dowody:

 

Na początku minionego wieku nie byli jeszcze tacy źli. Osoby godne zaufania mogły otrzymać niemieckie pozwolenie na broń. Dopiero Adolf Hitler okazał się nieludzki. Po prostu karał śmiercią i zakazywał Polakom posiadać broń.

Jestem przekonany, że powodem tych zarządzeń była troska o porządek i bezpieczeństwo publiczne. Nawet wynikało to wprost z niemieckich zarządzeń. Oczywiście beneficjentami tego porządku byli niemieccy panowie. Karano surowo, no ale jak to podkreśla w dzisiejszych czasach pan Timmermans “Szacunek dla rządów prawa nie jest czymś opcjonalnym, jest fundamentalny” oraz “utrzymywanie rządów prawa czasem wymaga proporcjonalnego użycia siły“. Myślę, że niemiecki cesarz i führer uzasadniali podobnie.

Przypominam historię sprzed dwóch i pół setek lat. Gdy Anglicy postanowili ujarzmić kolonie (Amerykę), w brytyjskim parlamencie Sir William Keith namiestnik Pensylwanii wpadł na taki oto pomysł: najlepszym i najskuteczniejszym sposobem zniewolenia narodu jest jego rozbrojenie, nie można robić tego jednak otwarcie”. Piękna prawda, jak sądzicie? Sprzeniewierzył się jej zarówno niemiecki cesarz i führer. Chociaż rozbrajali Polaków w trosce o porządek, niestety robili to otwarcie, grożąc śmiercią tym, którzy ich troskliwej opiece się nie podporządkowali. Do tego przegrali dwie wojny i cały misterny plan padł… Niemcy popełnili błąd, chcieli zrobić wszystko po niemiecku, na siłę, bo przecież ordnung muss sein!

Dzisiaj jak wiadomo jest zupełnie inny świat. Dzisiaj nikt nie rozbraja narodów aby je zniewolić. Dzisiaj jest demokracja, humanizm, papież ogłasza pokój, nawet w komunistycznych Chinach jest wolność i kapitalizm. Wszystkim przyświeca wyłączne dobrobyt, szczęśliwość ludzkości i pokój. Jest poczucie bezpieczeństwa, wystarczy poczytać wyniki sondaży? Przeróżni eksperci w telewizorach zapewniają, że broń to tylko zagrożenie i niebezpieczeństwo. Po co w takim świecie komu broń? No sami powiedzcie po co?

Na tym kończę, pozostawiam was z waszymi myślami…