Wstąp dzisiaj do ROMB, łatwiej będzie nam domagać się dobrej zmiany prawa do broni!

Sprawdzałem dzisiaj stan członków stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni (ROMB). System pokazuje 5535 członków. Z jednej strony ta liczba może robić wrażenie, bo to aż tyle osób w stowarzyszeniu, które niczego nie oferuje w zamian członkostwa. Żadnych przywilejów, żadnych zysków, żadnych kwitów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na broń. Trzeba płacić składkę, czasem coś zrobić dla wspólnej sprawy. Można napisać same obowiązki, żadnych profitów. Tyle osób postanowiło oddać swój głos w sprawie broni palnej w Polsce.

Z drugiej strony myślę, że to jednak tylko 5535 osób. Wiem, że oddziaływanie stowarzyszenia jest znacząco większe, np. nasz profil na Facebook obserwuje ponad 45 tysięcy Polaków. Tylko, bo cóż to jest 5,5 tysiąca Polaków zaangażowanych w inicjatywę przemiany świadomości Polaków w sprawie broni palnej. Jest nas za mało, jest to widoczne dla mnie szczególnie dzisiaj. Polaków mieszka w Polsce ze 35 milionów. Statystyki podają, że 20 % chciałoby mieć pozwolenie na broń. To daje okrągłe 7 milionów świadomych Polaków. Niechby z tego 10 % postanowiło włączyć się w działalność ROMB, dałoby to kilkaset tysięcy Polaków. Takie stowarzyszenie miałoby niebagatelną moc do czynienia pozytywnej zmiany.

Stowarzyszeniem powinni zainteresować się tak naprawdę nie ci co już mają broń. Oczywiście  nie zachęcam i zapraszam wszystkich. Stowarzyszeniem powinni zainteresować się szczególnie ci, którzy broni jeszcze nie mają, a chcieliby mieć pozwolenie. Podjęty między innymi przez nas wysiłek zmiany systemu wydawania pozwoleń na broń, zaowocował projektem ustawy w Sejmie. Dzisiaj waży się kształt i los tego projektu, ze wszech miar korzystnego dla wszystkich Polaków. Nie wierzcie w ten bełkot, że to zły projekt. Prace nad nim trwają już od 10 lat, jest szlifowany, sprawdzany, porównywany z rozwiązaniami w innych krajach. Ten projekt łamie monopole, przywileje, narusza interesy organizacyjne, narusza poważne interesy finansowe. Z tego powodu taki na ten projekt wściekły atak. Wszystko co dobre musi urodzić się w bólu.

Moim zdaniem dzisiaj jest czas na wsparcie, na wstąpienie do stowarzyszenia ROMB. Polacy, którzy nie macie pozwoleń na broń, nie stać was, nie macie czasu na obecne wielomiesięczne procedury, przystąpcie do stowarzyszenia ROMB. Wasze przystąpienie do stowarzyszenia daje nam siłę do walki o zmiany. Wasze zaangażowanie choćby przez wypełnienie deklaracji jest dla naszej sprawy szczególnie ważne.

Aby przejść do formularza rejestracyjnego kliknij na poniższy baner: