Wywiad z prezesem Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni Andrzejem Turczynem w Tygodniu Katolickim Niedziela

Cieszę się, że z pozytywnym przekazem dotyczącym broni palnej udaje się docierać do coraz większej opinii publicznej. W dzisiejszym Tygodniku Katolickim Niedziela obszerny wywiad ze mną, właśnie w spawie dostępu do broni palnej.

Polakom potrzebny jest przekaz pozytywny, merytoryczny, pozbawiony emocji i odwołujący się do faktów. Wobec Polaków trzeba demaskować fałsz i zwyczajne kłamstwa, jakie szerzone są na temat dostępu do broni w przestrzeni publicznej.

Nade wszystko jednak potrzeba odwoływać się do polskiej dumy narodowej. Moim zdaniem to do Polaków przemawia. Nie możemy pozwalać aby mówiono w Polsce o Polakach, że są gorsi, ułomni, nieodpowiedzialni, że posiadając broń będą mordować sąsiadów. Wszyscy rozpowszechniający takie tezy powinni być wykluczani z debaty o broni. To nie debata publiczna, to publicznie lżenie Narodu Polskiego, a na to zgadzać się nie możemy.

Jeśli jest tak, że ktokolwiek z dyskutantów chce mówić publicznie, że Polak czeka na broń palną aby się nachlać i zamordować sąsiada, pamiętajmy, że ten ktoś mówi o sobie, to projekcja, bo jak mówi stare polskie porzekadło “każdy mierzy swoja miarą”. O tym kto wygłasza takie tezy można myśleć, że sam ma skłonność do przemocy, jest pijakiem i nieodpowiedzialnym człowiekiem. Oceniając po sobie nie może twierdzić, że Polacy to naród powszechnie posiadający cechy jak patologiczne środowiska.

Trochę o tym powiedziałem w wywiadzie dla Tygodnika Niedziela i jeszcze o kilku innych ważnych sprawach. Bardzo dziękuję panu redaktorowi Tomaszowi Winiarskiemu, za zainteresowanie tym co mam do powiedzenia. Możemy różnić się w wielu sprawach, ale najważniejsza powinna być dla nas Polska!

Teraz czas na Gazetę Polską, czekam na propozycję wywiadu… 🙂