Lista politycznych oszołomów sprzeciwiających się finansowaniu przez MON budowy i modernizacji strzelnic

Jak obiecałem, tak i czynię. Poniżej wyniki głosowania nad ustawą o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, która umożliwia finansowanie budowy strzelnic z budżetu MON.

Zanim zapoznacie się z wynikami, zachęcam do posłuchania dyskusji poprzedzającej głosowanie, można też poczytać, pobierając sprawozdanie stenograficzne. Warto poświęcić trochę czasu i posłuchać co mają do powiedzenia Polakom poszczególni politycy.

Krótko rzecz ujmując PO i partia .N to polityczne warchoły, których bardzo martwi to, że mogą powstać miejsca, gdzie Polacy będą mogli uczyć się strzelać. Oni oczywiście są za tym, aby było wojsko w Polsce, ale zdecydowanie są przeciwko temu aby Polacy potrafili strzelać. Jak to pogodzić? Nie mam pojęcia! Tak jak w przypadku dyskusji nad pierwszym czytaniem ustawy o broni i amunicji przedstawiciele tych partii nigdy więcej, na podstawie tego co mówią, nie powinni uzyskać głosów Polaków.

Posłuchajcie sami:

W przeciwieństwie to politycznych zer z PO (poza jednym posłem Cezarym Tomczykiem z Gryfic) i .N, całkiem trzeźwo mówili przedstawiciele PiS i Kukiz’15. Kilka podsumowujących zdań i przechodzę do prezentacji wyników głosowań.

Poseł Michał Dworczyk (wiceminister MON) mówił tak:

Natomiast jako poseł chciałbym poprosić panie i panów parlamentarzystów, którzy atakują ten poselski projekt nowelizacji ustawy, żeby na chwilę odłożyli teatr polityczny, dlatego że mamy szansę, wspólnie głosując, przegłosować dobrą zmianę w prawie, zmianę, która spowoduje, że z jednej strony stworzymy możliwość dotowania tych samorządów, które będą zainteresowane. W przypadku chęci budowy strzelnic, będzie to miało pozytywny wpływ na rozwój sportu strzeleckiego, rozwój sportów proobronnych, a przy okazji wiele garnizonów będzie miało możliwość prowadzenia ćwiczeń na tych obiektach. Proszę o poparcie tej nowelizacji.

Aby za dużo nie pisać ostatnia podsumowująca wypowiedź posła Andrzeja Maciejewskiego z klubu Kukiz’15:

Panie Marszałku! Pani Premier! Panie i Panowie Posłowie! Z przerażeniem dzisiaj się dowiedzieliśmy, że są posłowie w tej Izbie, którzy się martwią, że Polacy mogą się bronić, że Polacy mogą się kształcić (Oklaski), że Polacy mogą strzelać, bezpiecznie uprawiać sporty, a młodzież z klas mundurowych będzie miała gdzie bezpiecznie ćwiczyć.

Istotne głosowania były dwa. Pierwsze nad odrzuceniem ustawy w całości, a drugie nad jej przyjęciem. Za odrzuceniem ustawy umożliwiającej finansowanie budowy i modernizacji strzelnic glosowali:

 

klub poselski Platforma Obywatelska:

 

klub poselski .Nowoczesna

 

klub poselski Polski Stronnictwo Ludowe:

 

z klubu Kukiz’15:

 

posłowie niezrzeszeni:

 

koło europejskich demokratów:

Ci wszyscy wymienieni powyżej posłowie chcieli aby wyrzucić z Sejmu ustawę umożliwiającą finansowanie z budżetu MON budowę i modernizację strzelnic. Ze zdziwieniem odnotowuję to, że poseł Jacek Wilk z Kukiz’15 głosował przeciwko ustawie, był za odrzuceniem ustawy w całości i nie to nie był poselski błąd, bo swoim antyobywatelskim szaleństwie pan poseł trwał przez całe głosowania dotyczące projektu ustawy. Głosowań było kilka i pan poseł Wilk głosował tak jak polityczne oszołomy z PO i .N czyli jak polityczny o…m. Czyżby zmiana barw partyjnych źle panu posłowi służyła? Nie rozumiem co sprawia, że pan poseł Jacek Wilk chce dobrowolnie wciągnąć się na listę antyobywatelskich działań? Ale jak mawia jego partyjny lider chcącemu nie dzieje się krzywda!

Głosowanie za uchwaleniem ustawy przebiegało podobnie. Chociaż szczerze pisząc nie wszystko rozumiem. Dla przykładu poseł Liroy-Marzec był za odrzuceniem ustawy w pierwszym czytaniu i jednocześnie był za uchwaleniem tej ustawy – ale to tak dla rozluźnienia wskazuję.

Za przyjęciem ustawy głosowali posłowie PiS, Kukiz’15 za wyjątkiem posła Jacka Wilka, kilku posłów z PSL, posłowie niezrzeszeni, posłowie koła Wolni i Sprawiedliwi i jeden poseł z PO – Cezary Tomczyk. Przeciwko ustawie byli posłowie z PO, .Nowoczesna, PSL, koledzy Stefana Niesiołowskiego z EUD i pośród tej menażerii poseł Jacek Wilk z partii Wolność (KORWiN) – absolutny wstyd!

 

Wyniki indywidualne w głosowaniu za przyjęciem ustawy:

Download (PDF, 38KB)

 

Stenogram z dyskusji:

Download (PDF, 271KB)