Atak przestępcy, z użyciem broni palnej, na mieszkańców miejscowości Rancho Tehama w Północnej Kalifornii

USA, Kalifornia, hrabstwo Tehama. Około godziny 8 rano znany miejscowym mieszkańcom przestępca zaatakował z użyciem broni palnej, w liczącej 1485 osób wiejskiej społeczności Rancho Tehama. Internet informuje, że co najmniej trzy osoby zginęły i dwoje dzieci zostało rannych. Strzały padały w siedmiu różnych miejscach, w tym w okolicach miejscowej szkoły. Gdy strzały padły w okolicach szkoły, dzieci schowały się w salach lekcyjnych. Dzieci zostały trafione na skutek strzałów padających na zewnątrz budynku szkolnego.

Morderca został zastrzelony przez policjantów. Na miejscu było ponad 100 policjantów i funkcjonariuszy FBI.

(źródło nbcsandiego.com abcnews.go.com)


2017-11-14 20:50 (AP, media, AFP/PAP)

USA/ Pięć ofiar strzelaniny w szkole podstawowej (opis)

Pięć osób, włącznie z napastnikiem, zginęło, a kilka zostało rannych we wtorek podczas strzelaniny w szkole podstawowej w Rancho Tehama w pobliżu miejscowości Corning w północnej Kalifornii – podało biuro szeryfa hrabstwa Tehama.

Nie poinformowano jak dotąd, ile osób zostało rannych, wiadomo jedynie, że jest wśród nich dwoje dzieci. Napastnik został zastrzelony przez policję; zginął na miejscu.

Strzelanina rozpoczęła się około 8 rano czasu lokalnego; do godz. 10 szkoła została ewakuowana i zabezpieczona – powiedziała przedstawicielka władz szkolnych okręgu Corning Jeanine Quist. Uczniowie szkoły Rancho Tehama zostali przewiezieni “w bezpieczne miejsce” – podało biuro szeryfa.

Rannych hospitalizowano; trzy osoby leczone są w szpitalu w Redding, około 80 km od Rancho Tehama. Rzeczniczka szpitala Marcy Miracle odmówiła podania informacji na temat stanu pacjentów.

Według lokalnej telewizji KCRA strzały usłyszano najpierw w prywatnym domu, a następnie strzelanina przeniosła się do szkoły.

Przedstawiciel biura szeryfa hrabstwa Tehama Phil Johnston powiedział, że policja bada co najmniej pięć “scen zbrodni” wokół szkoły Rancho Tehama w związku ze strzelaniną.

Rancho Tehama Reserve to mała miejscowość, licząca niespełna 1,5 tys. mieszkańców, położona między Corning a Red Bluff, około 209 km od Sacramento. (PAP)


No i zgodnie z nauką Papieża Franciszka trzeba było się rozbroić i zaufać miejscowemu przestępcy. Zdaniem tego zwodziciela zasada, że złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią, nie działa. Nie działa, bo lepsze jest zaufanie, a próba powstrzymania siłą złego z bronią, jest przemocą. Na szczęście w USA tego antychrześcijanina nie bardzo ktokolwiek słucha.


2017-11-15 20:51 (AP,Media/PAP) USA/ Żona napastnika z Kalifornii znaleziona martwa

Żonę napastnika z Rancho Tehama Reserve w Kalifornii znaleziono martwą w jej domu – poinformował w środę asystent szeryfa w tej miejscowości Phil Johnston. Według śledczych po zabiciu kobiety zamachowiec rozpoczął wtorkową strzelaninę, w której zabił cztery osoby.

W kilku miejscach Rancho Tehama Reserve napastnik ranił również 10 osób – podały lokalne władze.

Zwłoki kobiety były ukryte pod podłogą w domu, w którym mieszkała razem z mężem. Śledczy podejrzewają, że do jej zabójstwa doszło w poniedziałek.

Jak podał “Los Angeles Times”, we wtorek rano napastnik zastrzelił sąsiada i ukradł furgonetkę. Według dziennika jadąc samochodem oddawał strzały w przypadkowym kierunku. Po dojechaniu pod szkołę podstawową mężczyzna próbował staranować jej bramę wjazdową oraz dostać się do budynku, który z obawy przed nim zamknięto. Według świadków napastnik miał wysiąść z samochodu i strzelać przez okna szkoły.

Zamachowiec został zastrzelony przez policję podczas próby ucieczki samochodem. Zginął na miejscu.

Amerykańskie media odnotowały, że rodzina napastnika podejrzewa go o uzależnienie od narkotyków. Zaznaczyły również, iż w styczniu postawiono mu zarzuty ataku z użyciem noża, ale wyszedł z aresztu za kaucją.

Rancho Tehama Reserve to mała miejscowość, licząca niespełna 1,5 tys. mieszkańców, położona między Corning a Red Bluff, ok. 209 km od Sacramento. (PAP)