Kamil Durczok: “jestem gorącym zwolennikiem prawa do posiadania broni”

Kamil Durczok zajął stanowisko w sprawie broni. Kiedyś pisałem o tym, że mu Policja broń zabrała, teraz jednoznacznie stanął po naszej stronie:

Tak, jestem gorącym zwolennikiem prawa do posiadania broni. Tak, uważam, że nie ma żadnego powodu, by w sytuacji zagrożenia własnego życia, być pozbawionym prawa do obrony. Wreszcie – tak, większość argumentów używanych przez przeciwników takiego rozwiązania uważam za demagogię i bajdurzenie lekkoduchów. 

Zastanawiam się tylko czy to nie zaszkodzi naszej sprawie. Skoro Kamil Durczok jest zwolennikiem prawa do broni, to PiS może na wszelki wypadek być przeciwko.

PiS to partia socjalistyczna, jest socjalizmem przesiąknięta, socjalizm kocha i uskutecznia jak tylko może, nazywa to solidarnością czy sprawiedliwością społeczną. Ten socjalizm nakazuje zwalczać wszystko co nawiązuje do osobistej wolności człowieka. Oczywiście nie pod hasłem zniewolenia, a pod pozorem troskliwiej opieki. PiS się każdym zaopiekuje, także panem Kamilem Durczokiem, a pan Durczok butnie pisze:

Niech was, wybrańcy narodu, głowa o mnie nie boli. To moje życie, moje zdrowie, moja rodzina i moje bezpieczeństwo.

Oj, tego żaden dzielny socjalista z PiS-u nie zaakceptuje. Wszak socjalizm, solidaryzm, sprawiedliwość społeczna (wybierz właściwe) nakazuje dbać nawet o tych, a może przede wszystkim o tych, co mówią, że tej opieki nie potrzebują. Dbać trzeba o tych co nie chcą troski, przecież państwowo działa tylko w interesie obywatela. Kto myśli inaczej, burzy porządek społeczny – pomyśli dzielny socjalista!

Boję się, że deklaracja pana Durczoka da efekt będzie przeciwskuteczny. Panie Kamilu Durczoku, proszę następnym razem pisać, że broń jest zła, niepotrzebna, proszę wygadywać brednie, jak pobudzony poseł Nitras. To będzie bardziej odpowiednie, będzie bardziej pasowało to tego co mówią i piszą w tefałenie. Proszę pisać, że broń chcą mieć patrioci, że to skandal, przecież to brzmi jak militaryzacja życia codziennego i temu cały postępowy świat się sprzeciwia. Może to będzie lepsze dla dostępu do broni.

Zachęcam do przeczytania tego co pan Durczok ma do napisania, pisze całkiem składnie.

Do czego to dochodzi, że ja muszę chwalić dziennikarza załganego TVN-u i krytykować partię mieniącą się patriotyczna prawica. No cóż, wolę prawdę, fakty, nie mam względu na osobę. Wolę po owocach oceniać, a nie po słowach. Po owocach zaś muszę krytykować PiS za sprawy dostępu do broni, bo ich owoców w sprawie dostępu do broni nie widać.

Policja zabrała Durczokowi broń i co z tego wynika.