W Gdańsku komornik znalazł nielegalną broń i amunicję, właścicielem zajęła się Policja

Do 10 lat więzienia grozi 54-letniemu mieszkańcowi Gdańsku podejrzanemu o wytwarzanie amunicji oraz posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia. W jego domu znaleziono siedem egzemplarzy broni oraz ponad 13 tys. sztuk amunicji.

Do odkrycia arsenału doszło w trakcie dokonywania czynności służbowych przez komornika urzędu skarbowego w asyście policjantów w miejscu zamieszkania 54-latka.

“Podczas przeszukania domu oraz piwnicy policjanci znaleźli w niej siedem jednostek broni palnej, m.in. dubeltówki, sztucery, karabiny. Zabezpieczono również różne części składowe broni palnej, blisko 13,3 tys. sztuk amunicji do broni palnej różnego kalibru oraz narzędzia do wytwarzania amunicji m.in. matryce oraz urządzenia do dawkowania i odmierzania prochu” – poinformowała w poniedziałek oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku asp. Karina Kamińska.

Po zebraniu materiału dowodowego 54-latkowi postawiono zarzut nielegalnego wytwarzania amunicji – co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia – oraz posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia – przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzutów.

Prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz zastosowała wobec mężczyzny dozór policji. (PAP)

Powyżej zdjęcia i film ze strony Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, a poniżej opis:


 

W sumie to nie wiem jak komentować. Ot zdarzenie z nielegalnym posiadaniem broni. Ze zdjęć wynika jakby to był jakiś mały warsztat produkcyjny. Broń elegancka, zabezpieczona, wszystko jak się patrzy. Ciekawe, ciekawe…

Sprawa chyba nie jest jakaś bardzo kryminalna, skoro zastosowano dozór policji. Samo zagrożenie karą uzasadniało zastosowanie tymczasowego aresztowania, a skoro tego nie ma, znaczy trzeba czekać na rozwój wydarzeń. Coś mi się zdaje, że nie wszystkie istotne okoliczności zostały opisane…