Samopowtarzalny Grot S, dla cywilnych odbiorców, w pierwszym kwartale 2018 roku

milmag.pl zawiadamia, że zarząd Fabryki Broni Łucznik-Radom potwierdził, że samopowtarzalna odmiana karabinka MSBS-5,56K/Grot C16 w układzie klasycznym (kolbowym) pojawi się na rynku cywilnym w pierwszym kwartale 2018 roku. Samopowtarzalny model Grot S będzie bardzo podobny do wersji wojskowej. Od zewnątrz jedyną zauważalną różnicą między konstrukcjami mają być oznaczenia oraz brak symbolu ognia ciągłego przy dźwigni bezpiecznika, jak też nieznacznie zmienione urządzenie wylotowe. Samopowtarzalny Grot S będzie wyposażony w odmienną komorę zamkową z innym mechanizmem spustowym. Dalsze szczegóły milmag.pl…

Pozostaje tylko cena… plotki są tego rodzaju, że będzie to 6000 netto. Jak będzie w rzeczywistości, krótki czas pokaże. Sam już ustawiam się w kolejce po ten karabin.

Szczerze pisząc jeżeli to wszystko okaże się prawdą, to tempo pojawienia się tego produktu na rynku cywilnym pokaże, że FB “Łucznik” Radom rzeczywiście zależy na rynku cywilnym. Oczywiście trzymam kciuki i liczę, że do końca marca będę miał Grota S w szafie.