Atak islamisty w Pensylwanii na policjantów uznany za atak terrorystyczny

Piątkowe wydarzenia w Harrisburgu, podczas których Ahmed Aminamin El-Mofty strzelał do policjantów, zostały uznane za “atak terrorystyczny” przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) – podały media w niedzielę. Sprawca zginął podczas wymiany ognia z policją.

Ahmed Aminamin El-Mofty, lat 51, został zastrzelony przez policję w piątek w Harrisburgu w Pensylwanii, po tym jak kilkukrotnie strzelał do funkcjonariuszy policji w różnych miejscach miasta – poinformowały władze.

Strzelanina rozpoczęła się zaledwie kilka kroków od budynku Kapitolu Stanu Pensylwania. El-Mofty kilkukrotnie strzelał do oficera policji i przedstawiciela wojska. Następnie posługując się dwoma pistoletami otworzył ogień w kierunku kilku oficerów, którzy odpowiedzieli ogniem zabijając napastnika.

Sekretarz prasowy Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) Tyler Houlton, w oświadczeniu wydanym w sobotę, odniósł się do tych wydarzeń jako do ataku terrorystycznego. Zdarzenia te uwypukliły “obawy administracji Trumpa związane z dalszą migracją w ramach sieci rodzinnej” – powiedział Houlton.

El-Mofty był naturalizowanym obywatelem USA, który przybył do kraju korzystając z tzw. “rodzinnej wizy imigracyjnej” – wyjaśnił Houlton.

“Zarówno migracja łańcuchowa, jak i program loterii wizowej na rzecz różnorodności zostały wykorzystane przez terrorystów do ataku na nasz kraj” – powiedział Houlton i dodał, że “programy utrudniają zatrzymanie niebezpiecznych ludzi poza terenem Stanów Zjednoczonych i utrudniają ochronę bezpieczeństwa każdego Amerykanina”.

Islam, islam i co dalej. Każdy dzień przynosi coraz to nowe informacje dowodzące tego, że od islamu dla swojego bezpieczeństwa warto trzymać się jak najdalej. Można powiedzieć precyzyjnie: od przedstawicieli wojującego islamu. Podobno to jest tak, że islam to religia pokoju, a jedynie jest wąska grupa ekstremistów, ja nazywam ich przedstawicielami wojującego islamu. Tylko mam problem, jak ich odróżnić tych wojujących od pozostałych?

Imigracja ze świata islamu jest dzisiaj powszechnym zjawiskiem niemal wszędzie. W tamtym świecie są setki milionów ludzi chętnych przenieść się do lepszego świata. Niestety część z nich przynosi swoje zbrodnicze zwyczaje, nie szanując miejsca do którego przybywają. W Europie, w USA jest to widoczne. Na szczęście w USA jest Trump, który podejmuje wysiłki aby temu zapobiec. Na szczęście w Polsce rządzi PiS, który imigrantów islamskich nie przyjmuje.