W Nigerii 17 osób zginęło w ataku po noworocznym nabożeństwie – do obrony niezbędna jest broń palna

Co najmniej 17 osób zginęło, gdy napastnicy otworzyli ogień do wiernych, którzy wyszli z noworocznego nabożeństwa w stanie Rivers w południowej Nigerii – poinformowała we wtorek agencja AP, powołując się na przedstawiciela nigeryjskich władz.

Niektóre źródła twierdzą, że w tym samym czasie strzelano do chrześcijan wychodzących z dwóch różnych kościołów w mieście Omoku. Napastnicy prowadzili ostrzał również podczas ucieczki. Łącznie postrzelono 26 osób.

Nikt nie przyznał się do przeprowadzenia ataku, jednak, jak twierdzą lokalne media, zdarzenie mogło mieć związek z rosnącymi napięciami pomiędzy miejscowymi grupami przestępczymi. Policja poszukuje napastników.(PAP)


 

W krajach, w których występują islamscy ekstremiści, może nawet szerzej, gdzie występują gangi przeróżne, najlepszym towarzyszem chrześcijanina powinien być karabin. Z całą pewnością karabin powinien towarzyszyć każdemu człowiekowi wyznającemu wiarę chrześcijańską podczas wizyty na nabożeństwie. Powyższa wiadomość z Nigerii nie jest przecież odosobniona, wcześniej pisałem o Pakistanie i Egipcie.

Taka powinna być pierwsza obserwacja, a zastosowanie proste. Każdy praworządny człowiek powinien móc zaopatrzyć się w niezbędne narzędzie do obrony. Tak powinno być ale nie jest. Przeróżni “apostołowie” głoszący, że bezbronność jest cnotą chrześcijanina, zwodzą swoje owieczki i narażają na przeróżne rzezie.

Z drugiej strony, aby dać się zwieść kłamstwom, że bycie bezbronnym to najwyższa cnota, a o wszystko zatroszczy się państwo, też wymaga nie lada głupoty od zwodzonego. Nie myślcie, że ja to piszę o Nigeryjczykach. Im niewiele mogę pomóc, nikt z nich tego nie przeczyta. Piszę to o Polakach i ku Polaków przestrodze, licząc że Polacy zmądrzeją na cudzych błędach, nie na swoich.

Broń palna to najlepsze i chyba jedyne urządzenie, które pozwala sprzeciwić się mordercy z bronią palną. W dzisiejszym świecie dość powszechne jest w przestępstwach wykorzystywanie broni palnej. Z tego powodu, tak samo powszechne powinno być posiadanie broni palnej w celu sprzeciwiania się bezprawnemu atakowi. Kto mądry niech słucha, kto głupi niech wierzy “apostołom” głoszącym cnotę pacyfizmu – każdy na własne ryzyko.