ONZ apeluje do rządów o przygotowanie się do wielkich ruchów migracyjnych – Polacy kupujcie jedzenie, wodę i broń póki czaroprochowce są bez pozwolenia!

Państwa członkowskie ONZ powinny przygotować się do wielkich ruchów migracyjnych – oświadczył w ogłoszonym w czwartek raporcie sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

“Istnieje pilna konieczność, aby państwa członkowskie przygotowały strategię zarządzania wielkimi ruchami migracyjnymi” – powiedział Guterres.

Występuje ewidentny związek między tym wyzwaniem a oczekiwanym w 2018 roku Światowym Paktem na rzecz Migrantów i Uchodźców – dodał.

Według sekretarza generalnego ONZ formalne rozmowy w tej sprawie powinny rozpocząć się w lutym tego roku, przed wyznaczoną na grudzień konferencją międzyrządową w Maroku, która ma uchwalić wspomniany dokument.

Pod koniec 2017 roku Stany Zjednoczone w związku z nową polityką w sprawie imigracji przyjętą przez Donalda Trumpa ogłosiły, że wycofują się z udziału w pracach nad Paktem na rzecz Migrantów i Uchodźców.

Kraje członkowskie organizacji – powiedział sekretarz generalny ONZ – powinny brać pod uwagę w trakcie wypracowywania swej strategii trzy elementy: humanitarne podejście wynikające z obowiązku obrony praw człowieka; po udzieleniu pierwszej pomocy humanitarnej, posiadane zasoby finansowe dla określenia statusu imigranta; znalezienie wiarygodnego rozwiązania dla imigrantów, którzy nie mogą wprawdzie pretendować do statusu uchodźcy, ale także nie mają szans powrotu do kraju pochodzenia.

“Pakt Globalny to nie tylko rozwiązanie dla krajów członkowskich, lecz także dla całego ONZ-owskiego systemu, zapewniające bardziej ambitne podejście do rozwiązywania problemu imigrantów” – podkreślił Antonio Guterres.

Zaapelował też o umacnianie wśród narodów świata “pozytywnego” podejścia do spraw migracji w krajach członkowskich w celu zwalczania takich zjawisk, jak ksenofobia i dyskryminacja. (PAP)


 

Zastanawiałem się ostatnio co ma się zdarzyć, aby do Polski postępowy rząd PiS przyjął imigrantów. No i proszę jest odpowiedź. To nie Unia Europejska nam wciśnie islamistów miłujących pokój, to nie brzuchaci biskupi wprowadzą ich korytarzami humanitarnymi, to ONZ sprawi, że nasza kultura się ubogaci.

Ameryka Donalda Trumpa zrezygnowała z prac nad tą obłąkańczą konwencją, ale Polska rządzona przez PiS będzie ochoczo pisała te nowe i co najważniejsze, postępowe prawa. Jestem tego pewny. Tego nacisku tchórzliwi pisowscy nie są w stanie wytrzymać. Nie w towarzystwie, które jest dla nich najważniejsze. Przypominam, że jedną z pierwszych deklaracji nowego szefa MSZ było to, że priorytetem dla Polski jest Unia Europejska.

Oj będzie się wiele ciekawych spraw działo w rozpoczynającym się 2018 roku. Zmiany w polskim rządzie, ta wiadomość zapowiada naprawdę bardzo ciekawy rok. Oczywiście pamiętajcie, że w tym roku postępowy rząd PiS nas rozbroi, bo przecież priorytetem jest dla nas Unia Europejska. Nie bardzo wiem jak można rozbroić najbardziej rozbrojony naród na świecie, ale z całą pewnością coś wymyślą. PiS ma wyjątkowe zdolności łączenia dobra ze złem, więc i tutaj sobie doskonale da radę.

No co co? Bierzcie się za przygotowania do wielkich ruchów migracyjnych, cokolwiek co ma znaczyć… Mądry człowiek na taki apel kupi więcej żywności, wody, może jaką broń póki czarnoprochowce są bez pozwolenia. Kupujcie wszystko to co do przetrwania w ekstremalnych warunkach jest potrzebne. Wszyscy nie zdołają uciec do USA, a chyba tam będzie w miarę bezpieczne miejsce.


Uzupełnienie 2018-01-12 10:03 (Media/PAP) “FAZ”: Polska nie zdradza, czy zastosuje się do wyroku ws. uchodźców

Mateusz Morawiecki pozostawił bez odpowiedzi pytania, czy Polska zastosuje się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE i przyjmie uchodźców w ramach unijnego mechanizmu – pisze w piątek “FAZ”, komentując spotkanie polskiego premiera z korespondentami zagranicznymi.

Szef narodowo-konserwatywnego rządu Morawiecki na spotkaniu z przedstawicielami prasy zagranicznej w Warszawie nie przesądził, czy jego gabinet uzna zbliżającą się decyzję (Trybunału) w postępowaniu, jakie w grudniu Komisja Europejska wytoczyła Polsce, Węgrom i Czechom – zauważa “Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Warszawski korespondent tej gazety Konrad Schuller przytacza wypowiedzi Morawieckiego, w których wyjaśniał on, że uchodźcy to w Polsce kwestia “bardzo wrażliwa”, podkreślał, że jego rząd angażuje się już finansowo w projekty pomocowe skierowane do uchodźców oraz zapewniał, że władze w Warszawie poprą przesunięcia w ramach wieloletniego budżetu UE, by uwzględnić tę sprawę.

Jak pisze Schuller, Polska swój “opór przed przyjęciem uzgodnionej (w ramach UE) liczby uchodźców” uzasadnia tym, że kraj przyjął już ok. 1,5 mln Ukraińców. “Ci ludzie to w większości nie uchodźcy, lecz przebywający (w Polsce) legalnie, płacący podatki imigranci zarobkowi, jednak zdaniem Morawieckiego według szacunków ok. 50 tys. z tych osób pochodzi z objętych konfliktem zbrojnym obszarów na wschodzie Ukrainy”.

Korespondent “FAZ” przypomina, że w Polsce obecnie toczy się procedura azylowa w sprawie ok. 5 tys. wniosków, złożonych m.in. przez ludzi przybyłych z Afganistanu, Rosji i krajów Azji Środkowej, w tym Kaukazu. (PAP)


Co powiecie na tą depeszę PAP? Moim zdaniem ten brak odpowiedzi oznacza, że rząd PiS już podjął decyzję, tylko teraz zastanawia się jak ją ogłosić Polakom. Jak ją zalegendować aby zaufali geniuszowi prezesa.

Informacja organizacyjna dla wszystkich tych, którym zależy aby miał dostęp do serwisu PAP i zamieszczał na blogu komentarze w oparciu o depesze, które tam znajduję. Comiesięczny dostęp do serwisu kosztuje ponad 1200 zł. W tym miesiącu otrzymałem fakturę, a w poprzednim miesiącu darowizny, które otrzymała fundacja wyniosły około 400 zł. Póki co środki na zapłatę faktury Fundacja ma, ale proszę zwróćcie na to uwagę. Gdy środków zbraknie będę musiał dostęp do wyłączyć serwisu, co moim zdaniem bloga zuboży.